Ako by sa správne mala obliekať hruška?

Som hruška a nehanbím sa za to. Síce nie som zelená a tvrdá zároveň, ale som typ postavy – hruška. Moje boky sú širšie, ramená a vrchná časť tela útlejšia, všetky kilogramy navyše mi idú do bokov a nie do bruška. Z medicínskeho hľadiska je to vraj lepšie, ale to je iba postreh z ordinácie.

Aký typ postavy si? Otestuj sa v našom článku :-) 

Ak sa teda pozrieš na seba do zrkadla a vidíš v sebe pomyselnú hrušku, tento článok je pre teba a iba o tebe. A o tom, ako si vedieť na seba kúpiť jednotlivé kúsky a popri tom zakryť nedostatky, ktoré ťa možno dlhodobo trápia.

Ako prvé si treba zapamätať (a možno si to v mojich článkoch už postrehla):

  • oblečením si vytvoriť optické vyváženie medzi dolnou a hornou časťou tela, a teda v dolnej časti nosiť skôr tmavé farby, vo vrchnej časti skôr svetlé farby
  • vytvoriť si pás, ktorý nie je často definovaný – opaskom, zapravením si trička/košele do nohavíc
  • vyvarovať sa topánkam s remienkom, ktoré opticky nohu skracujú a deformujú ju
  • ak topánky, tak (aj) na vyššom podpätku, nohy budú pôsobiť dlhšie a predĺži sa nimi postava
  • nebáť sa sťahovacej spodnej bielizne – nie každý deň, samozrejme :-)
  • voliť správnu podprsenku, ktorá vykúzli nielen krásny dekolt, ktorým sa hrušky zväčša pýšia, ale dokáže byť oporou, ktorú potrebuješ :-)

Nohavice a rifle

Ako som uviedla už vyššie, spodná časť odevu by mala byť v tmavých a tlmených farbách. Predsa len opticky „skrývajú“ širšie boky a väčšie pozadie ako svetlé farby.

Zabudni, prosím, na nohavice s predným „vyšúchaním“, vyhni sa rôznym aplikáciám okolo vreciek, úplne nie šťastným nápadom sú aj nohavice s prestrihanými časťami. To, čo by nohavice mali spĺňať je, aby čo najmenej upozorňovali na dolnú, mohutnejšiu časť tela.

Prím hrajú tmavšie farby, pokojne môžu byť v spodnej časti aj trošku rozšírené. Slim rifle nie sú najšťastnejšie, ale mne osobne sa slim nohavice ( z hrubšieho materiálu) nosia o niečo lepšie. Je to teda na tebe :-)

Nižšie galéria outfitov blogerky Taneshy, ktorej štýl milujem! :-)

Šaty a sukne – môj obľúbený kúsok

Veľmi ľahko sa mi o tejto téme hovorí, pretože sama som hruška. Šaty a sukne nosím najradšej, takže sa budem snažiť byť stručná.

Ak sukňu, tak jednoznačne áčkového strihu. Zavinovacie sukne sú tiež povolené, ak vzor, tak zvislý. Opäť platí, že sukne by mali byť tmavších farieb, ono to aj z hľadiska univerzálnosti je vždy výhrou.

Plisované a vzorované sukne by mali byť viac výnimkou ako pravidlom. Ak však chceš sama uznať, či sa ti to hodí alebo nie, vyskúšaj a uvidíš. Z môjho pohľadu to na mne vždy vyzerá, ako by som mala o 15 kilogramov navyše. :-)

So šatami je to podobné ako so sukňou. Mali by mať áčkovú tmavú sukňu, šaty môžu byť aj zavinovacie. Čo je tiež super a čo odporúčam je tzv. empírový strih. Šaty, ktorých vrchná časť končí pod prsami a dole je voľná sukňa. Nemala by byť obopnutá, predsa len potrebujeme bruško a zadok skryť.

Ak máš doma šaty voľného strihu, ktoré si kúpila, pretože sú super, ale necítiš sa v nich práve najlepšie, odporúčam ich previazať stužkou alebo opaskom. Vytvoríš pás a hneď sa stanú nositeľným kúskom.

Topy, tričká a blúzky – najväčšia sloboda

Ak môže hruška niekde popustiť uzdu fantázii, je to práve v rámci vrchnej časti odevu. Aj keď neplatí, že vhodné je úplne všetko, je toho viac.

Nevhodnými kúskami sú najmä príliš dlhé topy a kvôli pásu aj voľne pôsobiace tričká. Určite zabudnite na obtiahnuté trička, ktoré presvitajú. S vrchnou časťou sa hraj.

Objavuj, ktoré farby ti idú, ktoré vzory máš rada, neboj sa ukázať dekolt. Ale s mierou.

O tom, aké vrchné časti oblečenia by si mala mať v skrini som písala tu :-)

Tvoja Laperita

Foto Ashley Graham: starschanges.com

Foto Tanesha: girlwithcurves.com

Komentáře