Nudný šatník bez nápadu? Oživiť ho môžeš veľmi jednoducho!

Ak sa ma niekto spýta, či mám v skrini nejaké výrazné farby, chvíľu sa zamyslím a poviem, že prevahu majú neutrálne a tmavé farby. Hoci sa to v posledných mesiacoch mení, zmeny ale prichádzajú postupne.

A tu sú tri moje odporúčania, ako sa nebáť farieb a zaradiť ich do šatníka. Bez nutnosti kupovať výrazné outfity za polovicu výplaty.

Skús to s topánkami

Tenisky, lodičky alebo akékoľvek iné topánky. Keďže poznám svoj šatník, viem, že mám väčšinu farieb skôr tmavých, a preto mi výrazné tenisky či lodičky krásne osviežia celkový outfit. Samozrejme, myslím aj na to, aby som ich nemala len k jednému outfitu, ale vedela ich skombinovať s viacerými druhmi oblečenia.

a) Lodičky vo fuchsiovej farbe – pre mňa je táto farba výrazná a pomerne ľahko skombinovateľná :) Stačí jednoduchá biela blúzka a rifle /nohavice, pokojne si ich daj k little black dress alebo ich zaraď do kombinácie k rovnako kontrastnej farbe.

b) Vans tenisky milujem, o prvé miesto sa delia s Converse teniskami. Ich old school je klasická a decentná, ale ostatné kúsky sú hravé, farebné, pre niekoho ťažko skombinovateľné, ale netreba sa báť :-)

Nie je totiž nič horšie, ako keď si kúpiš lodičky neónovej farby k tej super blúzke z výpredaja a potom doma zistíš, že to vlastne je len jeden outfit, do ktorého sa hodia a obuješ si ich maximálne raz.

Ak chceme ostať pri nôžkach, čo tak farebné pančušky? Pokiaľ nie si maniačkou na sukne a šaty, pančušky využiješ menej často, ale práve ich farba dokáže rozbiť akýkoľvek formálny outfit. Nemusia to byť hneď výrazné farby, postačí voliť niečo iné ako čiernu alebo telovú a hneď vieš celkový look posunúť o stupeň vyššie.  

Náušnice alebo kabelky

Ak si netrúfaš na výrazné topánky, doplnky sú tým správnym krokom. Výrazná farba náušníc alebo kabelky v rôznych farbách, to dodáva celkovému outfitu predsa len trochu viac sviežosti.  Ja mám najradšej veľké farebné náušnice, ktoré najčastejšie kombinujem so šatami, pretože vlastním niekoľko celočiernych kúskov. A práve tieto šaty znesú veľké a výrazné doplnky.

Mini kabelky sú super, ak nepotrebuješ mať veľa vecí. Rada si odopnem ramienka (ak to ide) a nosím tašku len tak v ruke (najmä tie, ktoré ako listové nosiť môžeš).

Ruksaky sú ultra moderné, v mnohých prípadoch nahrádzajú kabelky. Podľahla si im? :-)

Tiež nie je na zahodenie vlastniť niekoľko farebných rúžov, lakov na nechty či výrazných očných tieňov. Jednoduchý a jednofarebný outfit dokáže oživiť aj farebná očná linka. Čo myslíš, môže byť? J

Vrchné časti odevu

Sako, svetrík, jesenný kabátik, práve tieto druhy oblečenia mám rada vo farbe. Aj tu platí, že práve tento kúsok vie oživiť outfit tak, že nebude iba jednofarebným a nebude pôsobiť usadlo a pre niekoho nudne.

Milujem preto svetríky z C&A z kolekcie Basic. Majú ich aj vo viacerých farbách, nájdete medzi nimi aj bodkované či prúžkované svetre, takže nielen farba dokáže s outfitom spraviť zázrak.

Aké sú tvoje obľúbené farby a ako ich ladíš? Daj mi vedieť na Facebooku :-)

Tvoja La Perita :-)

Komentáře