Anetka Svobodová z Baculatých Křivek: ,,Jsem člověk, co si vždy najde na všem jen to dobré.“

Vítám tě milá,
přináším ti rozhovor s další ženou z Baculatých Křivek a tou je Anetka Svobodová. Fanouškovskou stránku Baculatých Křivek z. s. pak najdeš ZDE. Tato stránka vznikla, aby dodala ženám sebevědomí a podporu. Baculaté Křivky také pořádají všelijaké akce. Ty můžeš znát např. Miss Baculaté Křivky. I díky této události se ženy cítí více sebevědomé a užitečné.

Jaká je vaše nejveselejší vzpomínka v rámci Baculatých Křivek?
Nejveselejší vzpomínka? To je těžké. Protože jsem člověk, co si vždy najde na všem jen to dobré. Každá akce, každá situace, ať je jakákoliv, je pro mě nakonec přínosná. Protože i když to je chyba, tak se z ní poučím a již ji nezopakuji. S mýma Lenkama totiž zažívám jen veselé vzpomínky =o)

Co byste řekla o svých dvou “kolegyňkách”? Čím dokážou dle vás zaujmout? :)
Každá dokáže zaujmout něčím jiným. A víc, než já, byste si to měli zažít sami na vlastní kůži. Jsou to skvělé kamarádky, na které se dá obrátit s jakýmkoliv problémem. Lenička Sovová je úžasná maminka a manželka, která se bije za své milované hlava nehlava, a tak to má být.

Leniska Barvířová je skvělá partnerka a bude snad časem i dokonalou maminkou. Obě dvě mají srdce na pravém místě a já jsem ráda, že mohu s nimi prožívat nové a nové zážitky nejen v BK.

Bylo tohle hobby vždy váš sen? Vždy jste se chtěla pohybovat v okruhu plnoštíhlých žen?
Do tohohle okruhu jsem se dostala úplně náhodou. A v životě by mě nenapadlo, že se můj směr bude ubírat touto cestou, ale jsem za ten směr velmi vděčná.

Jaký největší úspěch vnímáte na společné cestě v rámci Baculatých Křivek?
Našim největším úspěchem je asi to, že se na nás ženy otáčí se svými problémy, že jim zatím zvládáme pomoci v jakékoliv situaci, a od toho tady jsme. A snažíme se, aby ženy našly své sebevědomí. Malým úspěchem v tom všem bylo, když se z nás oficiálně stal spolek.

V projektu se vás vystřídalo už více žen, jak zvládáte práci v ženském kolektivu?
Práce v ženském kolektivu není jednoduchá. Ženy jsou většinou horkokrevné, a vše se pak řeší až moc. Ale jelikož jsem učitelka v MŠ, tak zkušenosti s ženským kolektivem mám, a dále se v řešení různých situací zdokonaluji.

Anetka s partnerem

V rámci Baculatých Křivek se stále rozšiřuje i okruh mužů, které projekt zajímá .. Proč jste se vlastně rozhodli zapojit i muže. Všimla jsem si totiž, že v rámci uzavřené skupiny Baculaté Křivky Live tam mají povolený vstup i muži. Jaký je vlastně záměr?
Proč by neměli být u toho i muži? Jsem ráda, že v této době existuje spousta mužů, kteří mají rádi baculaté tvary a nebojí se to dát najevo. A i díky nim se nám daří ženám to sebevědomí zvedat. Já například mám takového baculkomila doma, a díky němu a Křivkám jsem si své sebevědomí našla a jsem spokojená. Tohle není jen o ženách, ale o lidech jako celku.

Jaký je váš názor na komunitu plnoštíhlých žen v ČR a SR?
Tak, jsem ráda, že díky jakýmkoliv akcím se ženy plných tvarů spolu scházejí, povídají si, a řeší spolu problémy svých životů. A to je to nejdůležitější. Všichni by měli držet při sobě a ne se předhánět, kdo je lepší, kdo má více známých či kdo zvládne udělat nejlepší akci. O to tady nejde.

Mít se rád je to nejdůležitější v životě. A to zvládnete jen vy samy!

říká Anetka Svobodová

Jak vnímáte svoje ženství, přijímáte se plně?
Nebylo tomu tak od začátku. Velkou změnou pro mě byla puberta, díky které jsem se z hubené holčičky stala baculatou dívkou. Nejhorší na tom bylo asi to odsouzení spolužáků. Děti jsou velmi upřímné, a nenechají na vás ani kousek suché nitě. Až na střední se to přestalo řešit a v posledním ročníku jsem poznala svého budoucího manžela.

Bylo to něco jiného, jemu se to líbilo. Nechápala jsem to, proč by se tohle mohlo někomu líbit. A pak jsem poznala Baculaté Křivky. Díky nim a mému manželovi jsem dosáhla zdravého sebevědomí. Jsem taková, jaká jsem, a komu se to nelíbí, je to jeho problém. =o)

Měla jste někdy pocit, že nesplňujete očekávání druhých?
Ano, v hodně případech, ale již teď si jsem schopná říct, že nejde o to, co očekávají druzí, ale o to, co očekávám od života já. A já jsem ta, co si svůj život bude žít naplno a bude si plnit své sny.

Myslíte si, že je důležité myslet především na sebe?
Myslím si, že ve zdravé míře je to až povinnost. Jakmile člověk přestane úplně myslet na sebe, tak se z něj stane jen loutka někoho jiného. A to přece nikdo nechce.

Jakou barvu nejraději nosíte na sobě a proč?
Poslední dobou jsem si oblíbila červenou. Je to taková zářivá barva. Krom toho, že je sexy a rajcovní. Období, kdy jsem se schovávala za tmavými kousky, je pryč, ne že by vymizely z mého šatníku, to ne, ale svět je o barvách, a nám baculkám moc sluší.

Máte nějaký osobní talisman, který si nosíte stále s sebou?
Můj talisman jsou pro mě mé děti a rodina, ty totiž miluji z celého srdce.

Myslíte si, že dnešní společnost je k plnoštíhlým ženám až příliš krutá, anebo je tento svět už bezpečnějším prostorem pro ně?
Nechápu jednu věc, proč by se měl vytvářet bezpečný prostor pro baculky. To už jsme tak nesvéprávné, že musíme mít nějaký prostor? Nemyslím si. Společnost bude vždy krutá k lidem a věcem, co se vymykají nějakým standardům. Ale co je standard? Kdo ho nastavil?

Proč bychom se měly dělit na hubené a baculaté? Každý z těchto břehů má své velké i malé problémy, které musí řešit. A dokud si společnost neuvědomí, že jsme všichni jen lidi, kteří chtějí žít své životy takoví, jací jsme, tak se stále budeme dělit na hloupé tábory.

Anetka s rodinou

Co byste vzkázala čtenářce XelleLife na podporu v sebelásce a seberozvoji?
Věřte si, jděte za svými sny, oblečte si na sebe oblečení, co se vám líbí, protože o tom to je. Ti lidi, co vám říkají, že tohle nesmíte, a tohle nemůžete, jsou vlastně hloupí. Chtějí, abyste žili jejich život. Postavte se před zrcadlo a řekněte si „Ahojky, ty jsi taková, jaká jsi, jsi krásná, jsi odvážná a jsi to ty.“

A kdo tohle nechápe, je to jeho problém, vždyť lidé kolem vás nežijí váš život. Náš život žijeme jen jednou a měli bychom ho žít naplno za jakékoliv situace. Buďte na sebe hrdé, a každý den si řekněte aspoň jednu věc, co se vám povedla. A na tu věc můžete být pyšná, protože jste ji dokázala vy sama! Mít se rád je to nejdůležitější v životě. A to zvládnete jen vy samy!

S láskou vaše Anetka

Tak a jsme u konce rozhovoru. Já doufám, že sis rozhovor užila a byl pro tebe inspirativní. Pokud jsi ještě nečetla rozhovor se zakladatelkou Baculatých Křivek Lenkou Sovovou – mrkni SEM .
A pro rozhovor s Lenkou Barvířovou z Baculatých Křivek – mrkni SEM .

Přeji ti co nejkrásnější slunné dny,

Tvá Mia

Ahoj VÍTEJ v XelleLife – prostoru (nejen) pro plnoštíhlé ženy, kde můžeš najít isnpiraci a podporu na tvojí cestě k sebevědomí. Já jsem Míša, ale doma jsem prostě Mia. Nejraději mám rodinu, svit svíček a hudbu. Doma mě najdeš mezi deníky a vykládacími kartami či na iPadu jak něco čtu/píšu. Venku mě najdeš často za oknem té nejútulnější kavárny/čajovny. Najít mě můžeš i za oknem letadla. Nejvíc mně však jde a baví psaní a jsem opravdu vděčná, že můžu být redaktorkou XelleLife a psát právě pro tebe. ♥️

Komentáře