Biela košeľa je must have: Ako ju kombinovať?

Košeľa už dávno nie je doménou len mužského šatníka. Aj keď mám pocit, že každý outfit, ktorý s košeľou vidím (najmä s tou oversize) mi príde tak trošku „šmrncnutý“ pánskym lookom.

Keby by som mohla nosiť stále jednu košeľu, pravdepodobne by to bola práve biela pánska oversize. Outfit s ňou mi príde veľmi sexi, rafinovaný, tak trošku neformálny.

Čo je dôležité a mala by si to zapamätať každá plus size žena – ak máš na vo vrchnej oblasti oversize kúsok, na spodnej časti by sa nemalo objaviť nič objemné.

Košeľa + rifle/nohavice

Asi najčastejšie do práce či na sobotný brunch vybehneš v košeli a nohaviciach.

Môžu nastať dve situácie – košeľu si do nohavíc zapravíš, pretože to lahodí tvojmu typu postavy (najmä typ hruška)…

…alebo si ju necháš voľne padať, ale to by som ti potom poradila prepásať ju opaskom. Opäť – vytvorí sa tým pás, ktorý postavu opticky rozdelí. Farbu nohavíc asi riešiť nemusíme, to je naozaj iba o tom, čo aktuálne máš v šatníku a čo sa ti do celkového outfitu hodí.

Čo nosiť, ak máš postavu ala hruška? Dočítaš sa to v tomto článku :-) 

Ak si typ jablko, ktorý má sám o sebe mohutnejšiu hornú časť tela, skôr ako po oversize kúsku siahni radšej po klasickej košeli s V výstrihom, ukážeš tak dekolt. Samozrejme,  primerane.

Rovnako ako hrušky, aj jablká si môžu dovoliť košeľu previazať opaskom a vytvoriť tak pás, ktorý postavu opticky rozdelí. Stopku ale daj vypchávkam, rovnako ako oversize veľkosti, aj tu pridajú vypchávky objem. A to je to, čo určite nechceš.

Košeľa + sukňa

Ako som už spomínala, ak si raz oblečieš bielu košeľu, je lepšie nechať vyniknúť košeľu a ostatné kúsky mať strohé a jemné. Platí to aj o sukni.

Biela košeľa nepochybne patrí do minimalistického šatníka. Aký to je? 

A tu ešte niekoľko kombinácií, ktoré môžu byť inšpiráciou :)

A ako ju zvykneš kombinovať ty?

Tvoja La Perita

Komentáře