Byla to akce všech velikostí

Nikdy nešly po mole, a přesto zvládly svou roli skvěle. Povídaly jsme si se zástupkyněmi organizace Business & Professional Women ČR, které spolupracovaly na akci Xelle Time s E.daniely a předváděly módu z kolekce E.daniely ve velikostech S-L.

Renata Šutovská je původem z Bratislavy, ale už 15 let žije v Praze.

Jaké to je být modelkou? Máte trému?

Ani ne, i když to bude moje premiéra. Oslovila mě Katka, zda bych jí nepomohla. Chtěla jsem ji v tomto projektu podpořit. Sleduji ji už od samého začátku.

Photo: Aaanicka Photograhy

Kde běžně nakupujete oblečení? 

Různě. Nejčastěji značku Cos. Přes internet v žádném případě nic neobjednávám. Musím si všechno vyzkoušet. Jezdím nakupovat jak do zahraničí, tak i doma. Nemám žádnou oblíbenou značku. Důležité je, aby mi všechno padlo a cítila jsem se v tom pohodlně. To platí i pro výběr spodního prádla, které si musím bezpodmínečně vyzkoušet. Mám hodně atypickou postavu, takže potřebuji všechno zkoušet. Třeba i teď v létě plavky. Když narazím na nějaké plavky, které mi sedí, tak si jich rovnou koupím více. Naposledy jsem si plavky kupovala v Americe a pět kusů. Mám rozdíl mezi boky a prsy skoro dvě velikosti. Boky mám 38 a prsa 42, takže nosím hodně volné šaty, elastické a kombinuji s kalhoty a topem. 

Čím se živíte? 

Jsem majitelkou personální agentury. Každý den přicházím do styku s hodně lidmi, takže musím vypadat reprezentativně. 

Photo: Aanicka Photography

Máte nějaké koníčky? 

Kdybych se tím mohla živit, tak bych celý den četla knížky. Jsem velký knihomol. Momentálně čtu detektivku od Roberta Bryndzy, což je Brit žijící na Slovensku, který už vydal 7 nebo 8 detektivek. Jsou vždy hodně napínavé, takže se těším, až večer přijdu domů a budu pokračovat v četbě napínavého příběhu. Doporučuji všem, co mají rádi detektivky. Také ráda chodím na výlety, cestuji. 

Máte rodinu? 

Mám manžela. Děti nemám, takže s manželem hodně cestujeme. Naposledy jsme byli na Bali. Minulý rok v Karibiku. Cestujeme hodně po Evropě. Když to jde, tak vždy někam odjedeme.

I Michaela Melicher předváděla modely poprvé v životě.

Připravovala jste se nějak? 

Snažila jsem se na to nemyslet. Nic jsem si doma nezkoušela a vzala si široké podpatky, abych neupadla.

Photo: Aanicka photography

Znáte značku E.daniely? 

Nikdy předtím jsem o ní neslyšela, ani jsem nebyla v jejich butiku. Ovšem na zkoušce se mi zalíbily jedny šaty, které ale dnes předvádět nebudu. Mám ráda jednobarevné záležitosti a dneska budu předvádět skoro všechno nějakým způsobem vzorované. V oblečení se vzory se cítím nejistá. Šaty, které mě zaujaly, byly tmavě modré, ale i cihlové šaty s kapsami se mi líbily. Místo nich budu dnes mít puntíky, proužky a květiny. 

Kde nejčastěji nakupujete oblečení? V Tom Taylor, v COS. Po internetu nic nenakupuji. Miluji pocit, že si člověk odnáší něco z obchodu. Přes internet musím čekat, čímž se radost rozplývá. Jednoduše se mi líbí mít tašku, jak si s ní jdu po městě, přinesu si ji domů a znovu si všechno vyzkouším.

Čím se živíte? 

Momentálně pracuji na různých projektech pro Business & Professional Women ČR, která spolupořádá tuto akci. Je to nezisková organizace, která se věnuje podpoře žen a diskuzi o rovnosti v platech a o rovných příležitostech.

Photo: Aanicka Photography

Máte nějaké koníčky? 

Gospelový zpěv. Dnes večer budu mít koncert. 

Máte rodinu? 

Mám manžela. Rádi cestujeme. Letos plánujeme road trip po Polsku – do Gdaňsku k moři. Kde se nám hodně líbilo, bylo na Islandu. Objeli jsme ho celý kolem dokola v roce 2016. Je to úplně jiná země s vulkanickou činností, kde můžete vidět její vývoj. 

I pro Ingrid Šůrovou to byla premiéra.

Trénovala jste doma? 

Vůbec nic jsem si nezkoušela, ani netrénovala. Ani mě to nenapadlo.

Photo: Aanicka Photography

Máte nějakou zkušenost se salonem E.daniely? 

Je to poprvé a jsem ráda, že jsem do E.daniely zašla, protože jsem tam objevila opravdu pěkné věci a byla jsem až překvapená příjemnou cenou. Určitě si tady dnes něco pro sebe vyberu. 

Kde jinak nakupujete oblečení? 

Mám kamarádku stylistku, která mi pomáhá najít oblečení. Ráda si zajdu pro méně známé značky, anebo nakupuji na cestách. 

Photo: Aanicka Photography

Máte nějaké koníčky? 

Hraji golf, takže nakupuji také golfovou módu. Je mi už přes padesát, tomu musím svůj výběr vhodně přizpůsobit. Mám vnoučata, s nimiž ráda trávím volný čas. 

Čím se živíte? 

Jsem business poradce pro střední a malé firmy, pro podnikatele, aby se jim vedlo lépe.


Komentáře