Čím jsem starší, tak jsem se svým tělem smířenější

Míša Kumherová nie je pre teba neznáma :-), bola totiž našou modelkou na akcii Xelle Time s E.daniely. Zároveň je finalistkou č.4 v súťaži Miss Baculaté Křivky 2019.

Kdybys měla kouzelný prsten, díky kterému bys byla hned štíhlá. Použila bys ho? 

Kdybych takový prsten měla, opravdu bych ho použila. Proč? Protože štíhlí lidé to mají v životě mnohem jednodušší než baculatí. Už ve škole bylo spousta privilegií. Pro ty štíhlé. Když někam vyrazíš, tak je celá společnost nastavená na štíhlé tělo – oblečení v obchodech, židle v kavárnách, nosnost některých strojů v posilovně… I ty pitomé hubnoucí stroje jsou jen do nějaké velikosti, když jsem se chtěla objednat na přístrojovou lymfodrenáž, tak se mi stalo, že jsem se do těch kalhot nevešla. Na pracovních pohovorech na tebe koukají mezi prsty a člověk musí mít hromadu praxe a zkušeností, aby dostal šanci před mnohem méně zkušenou, ale štíhlou. Takže za mě rozhodně by mi to nesmírně ulehčilo život

Co ti nejvíce pomohlo při budování zdravého sebevědomí?

Nejvíce mi pomohly různé skupinky na sociální síti. Potom i další ženy, které jsou baculky a dokázaly již spoustu věcí. Kromě toho mi také pomohlo to, že v dnešní době už se baculatost přijímá přeci jen o trochu lépe, než před 10 lety.

Jak se měnil a vyvíjel tvůj postoj k vlastnímu tělu?

Tak poprvé jsem si všimla, že je něco jinak v první třídě ve škole. Celou základní školu jsem si to taky NESMÍRNĚ užila, neboť všichni mi to, že jsem větší než ostatní, neustále připomínali, a to včetně učitelů. Na střední se to už trochu zlomilo a čím jsem starší, tak jsem se svým tělem smířenější. Dokonce bych řekla, že poslední rok začínám být i spokojená. 

Kam se díváš pro inspiraci, jak se moderně a vkusně oblékat?

Tak pro inspiraci se koukám na různé insta a youtube baculky, které dávají spoustu inspirace na krásný a zajímavý outfit. Mám už pár svých oblíbených, které se blíží nejvíce mé postavě.

Setkala jsi se někdy se šikanou kvůli váze? 

Ano setkala, a ne jednou. 

Kolik lidí na světě ví doopravdy, kolik přesně vážíš?

Mraky, nyní už jsem se dostala do fáze, kdy mi nevadí říci svoji váhu. Tím, že jsem se dostala do soutěže miss BK, tak už to není jen váha, ale i míry a výška a už mě vidělo tolik lidí dokonce ve spodním prádle, jako nikdy. V životě nezapomenu na mou přehlídku pro Caresse, kde jsme předváděly bandaletky… To mi dokonce úplně cizí lidi šahali i tam, kde se stydím i před svým přítelem. :)P

Ve kterých situacích svou váhu přece jen ještě řešíš?

Řeším ji stále. Zda se vejdu do oblečení, které se mi líbí. Jestli na tu atrakci můžu, jestli mě to unese. V tramvaji či autobuse si raději moc nesedám, protože mám pocit, že zabírám víc než jednu sedačku. Jestli mají v restauraci židličky či křesílka, ve kterých si pohodlně sednu. Je toho mraky. Naposledy mě to mrzelo v zoo na lanovce, která je do 90 kg. 

Miši, ďakujeme za rozhovor a držím ti palce vo finále!

Komentáře