HOJNOST nejen o Vánocích

 Když se řekne HOJNOST, každému se možná vybaví materiální stránka.., avšak hojnost spočívá úplně v jiných hodnotách. O tom jsem se sama za ty roky přesvědčila a možná teprve letos mi to všechno došlo. Hojnost není o těch nejdražších dárcích, mít milion druhů cukroví a jak zpívá Banánová Halina: ..Usmažím šest kapříčků.. .” My lidi jsme si až moc zvykli na tuto formu “hojnosti”. V obchodech máme nepřeberné množství potravin a třeba jen rohlík má deset druhů.. I já jsem si za ty roky na tuhle hojnost zvykla. Avšak o vánočním čase bychom měli vyznávat úplně jiné životní hodnoty než ty materiální.

Náš letošní věnec :))

Já letos trošku zaspala a jak jsem vždy dárky nakupovala už v říjnu, někdy už v září, letos oproti tomu jsem první dárek nakoupila před týdnem. Uvědomila jsem si, že Vánoce nejsou jen o nejlepších dárcích.., ale že je to oslava rodinných tradic, aktivit.. prostě symbolem Vánoc je a byla vždy RODINA. Letos jsem nezaspala jen v nakupování dárků, ale taky jsem mamce nepřipomněla, aby objednala cukroví, které už několik let kupujeme. No a to zapříčinilo, že jsme se rozhodly si ho letos upéct samy. Já mamka a sestra se synem. Nejdřív to vypadalo, že se u toho všechny serveme, ale nakonec jsme se krásně sjednotily a šlo nám to moc hezky od ruky. Napekly jsme do 10-ti druhů cukroví a už se moc těším až ochutnám co jsme vytvořily.

Tento víkend u nás pečení započalo a příští víkend bychom měly dokončovat. Miluju už od malička krémové cukroví, a tak se na něj už moc těším. Nikdy jsem si nemyslela, že bych dokázala upéct nějaké jiné cukroví než perníčky. A ? Dokázala jsem to. Dokonce budu připravovat tartaletky se slaným karamelem a čokoládou :) Hoří nám tu 2. svíčka na adventním věnci a už zbývají jen dva týdny do vánočního veselí. Samozřejmě, že dárky nějaké budu kupovat, ale letos za ně nic neočekávám. Letos pro mě bude největší dárek radosti s mojí rodinou.

Letošní překvapení na talíř pro rodinu :)

Letos si dám zase smažené kapří podkovy po 2 letech a už se nemohu dočkat. A úplně bych zapomněla na tu výbornou rybí polévku, co dělám k obědu už 3. rokem :) . Ano .. Vánoce nejsou o tom, kdo bude mít nejvíce dárků.. , ani není potřeba se kvůli tomu zadlužit.. Pravý duch Vánoc není ani o tom, že na stole bude hromada jídla a cukroví.., Vánoce jsou totiž o lásce, rodinné pohodě a harmonii. Taky máš pocit, že o Vánocích jsou si všichni lidé o dost bližší? Alespoň my to tak doma máme, jsme spolu, všichni a užíváme si pohodu a klid. Pro mě jsou Vánoce něco víc než pouhý svátek.. je to pro mě dokonalý čas, kdy se všichni sejdou a dávají si najevo lásku a náklonnost, čas, kdy se lidi nehádají, jsou štědří k cizím lidem a hojnost je všude kolem nás – hlavně v našich srdcích.

Letos jsem na to konečně došla a nevím, zda je to věkem..  Už se nebojím, že nenajdu pod stromečkem vysněný dárek, už tomu nechávám volný průběh a dárek bude jenom takový bonus. A tady tohle vánoční těšení mě nabíjí neskutečně příjemnými emocemi a to, že jsem se začala letos těšit až později bylo možná dobře :), alespoň se těším o to více. Hojnost o Vánocích tedy spočívá především v láskyplných vztazích, rodinných setkáních a dodržování tradic, které nás sbližují. Dle mě je tohle nejkrásnější čas z celého roku a to těšení za to stojí.

Proto.. nevidím důvod se o Štědrém dni nějak omezovat, je to jen jednou v roce, a tak si to pořádně užij a vychutnej :). I ten řízek i ten bramborový salát s majonézou :))

Loňské Vánoce :))

Člověk by si to měl v tento čas dopřát, třeba jen v menším množství. Kdy jindy než o Vánocích? Když se řeknou Vánoce, vybaví se mi moje dětství, smažený kapr, babiččin bramborový salát a to, jak sedíme celá rodina u velkého zdobeného stolu.  Jsou to mé nejkrásnější vzpomínky na dětství. Snažíme se proto tyto tradice a ještě více dodržovat s rodinou. Vzpomínám si, že moje mamka chtěla jednou udělat bramborový salát s jogurtem a my jsme jí to se sestrou zatrhly, protože klasický bramborový salát je prostě tradice a neumíme si to bez něj už představit. 

Tak vám přeji co nejkrásnější čekání na ten Štědrý den, jelikož umí být opravdu štědrý :))

S láskou Mia

VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. Tvoja Katarína – zakladateľka XelleLife.


Komentáře