Inšpirácia z kráľovského dvora – Kate Middleton

Nie je to tak dávno, čo sme na Xelle Life „ponúkali“ ako módnu inšpiráciu jej švagrinú Meghan. Nech už si Tím Kate alebo Tím Meghan, musíš uznať, že obe majú nezameniteľný štýl, hoci sa riadia prísnymi kráľovskými pravidlami v obliekaní.

Ale ako to je u nás „v móde“, aj dnes som vybrala tri outfity – inšpirácie, ktoré som pretavila do dostupných obchodov, ktoré môžeš navštíviť a tak trošku inšpirovať outfit Kate. Dáš sa do toho?

Midi šaty s dlhšími rukávmi

Ide jeseň a ja sama už postupne odkladám šaty na ramienkach a idem do hrubších šiat s dlhšími rukávmi. Odpadá mi „povinnosť“ nosiť svetrík (nakoľko nie som veľmi zástanca holých rúk, pretože mám silnejšie paže) ani bundu, ktorú síce so sebou nosím všade, ale rifľová bunda je pre mňa proste must have.

Hoci Kate práve nie je plus size a môže si dovoliť takmer čokoľvek, tento outfit je pomerne čerstvý a mala ho v prvý deň škôlky jej malej dcérky Charlotte, ktorá sa pridala k jej veľkému bratovi Georgovi.

Prečo som vybrala tieto šaty?

V prvom rade je to pomerne odvážny kúsok, nakoľko kombinuje pomerne zaujímavé farby na celých šatách. Ako príkla som vybrala podobné šaty s už našitou šnúrkou ala opaskom.

Druhou vecou je opasok, ktorý tvaruje postavu, pretože Kate má typickú chlapčenskú postavu (alebo rovnú, rovnako ako napríklad Cameron Diaz). Druhá vec je, že postačia jednoducho iba šaty a nič viac.

Vysoké opätky sú samozrejmosť (aj keď ja všetky ženy obdivujem) a mala by si mať v zásobe jedny aj ty – opätky totiž naše plus size postavy predlžujú a tým opticky formujú. Keby len tak nedeformovali nohy, však? J (žartujem, nosiť treba to, čo milujete!)

A posledná vec – midi dĺžka je proste super! Ak si netrúfaš na minisukne, no neprahneš ani po tom, aby si bola od hlavy zaodetá v šatách, midi dĺžka je výhra. Je decentná, elegantná, moderná a myslím, že veľmi ženská. Pri dĺžke sukní / šiat platí, že mi mala končiť v najširšom mieste nohy (v mojom prípade je to lýtko, ktoré mám ako vrcholový športovej :-D – takže, ďakujem, oci). Potom to však záleží aj od typu postavy – inú dĺžku znesú hrušky, inú jabĺčka. O tom, neskôr :-)

Pásiky a námornícky štýl

Keď sa povie Kate, okrem jej svadobných šiat a láske k pomerne cenovo dostupnému nakupovaniu (alebo nakupovaniu jej poradcom) sa mi s ňou spájajú pásiky a záľuba v námornickom štýle.

Myslím, že kúsok s pásikmi by si mala mať v skrini, nech je to len obyčajný svetrík. Rovnako ako little black dress či kožená / koženková bunda, dokáže udať outfitu smer, prenesie ťa aspoň myšlienkami na dovolenku. Modrá, biela, červená, pásiky, kotvičky, zlaté doplnky, bohaté vlny, jemné „opálené“ líčenie – to všetko dokáže dodať šarm a šmrnc.

Ak ale práve netúžiš po nohaviciach s vysokým pásom, postačia aj rifle. Je to inšpirácia :-)

Peplum strih

Neboj, nejdem ťa zaklínať ani nič, peplum je vo svojej podstate vďačný strih – kúsok odevu. Je to ten akoby volánik, ktoré nájdeš na tričkách či blúzkach, ktoré dokážu perfektne zakryť bruško, ktoré je tvoja slabá stránka. Viac toho k tomu písať nemusím, ono fotky vždy hovoria za seba.

Cover foto: https://www.independent.ie

Komentáře