Jak vypadal výběr mé kojicí podprsenky?

Říká se, že těhotenství je jedno z nejkrásnějších období ženy. Musím souhlasit, teda až na ty začátky. Ty totiž umí být opravdu kruté. S tím, jak ti poroste bříško, budeš brzo měnit šatník, a pozor, s ním i spodní prádlo.

Původně jsem si myslela, že spodní prádlo bude to poslední, co budu během těhotenství řešit. Překvapivě se ale ukázalo, že po prenatálních vitamínech to byla hned druhá věc na seznamu.

Dá se vůbec na svatbě ušetřit? Mrkni, jak to vyřešila Veronika u té své

Proč je tedy spodní prádlo důležité už tak brzy?

V těhotenství jsou prsa velmi citlivá, napjatá a tak nějak oteklá. Spousta žen pozná své těhotenství právě na svých prsou. Celé tohle je způsobeno zvýšenou hladinou hormonů, která prsa už od začátku chystá na budoucí kojení. Nová a o dost větší podprsenka tedy přichází na řadu hned ze začátku. Já osobně jsem se za velmi krátkou dobu dostala z velikosti D na velikost F.

zdroj: fotobanka

Když jsem čekala prvního syna, nevěděla jsem, kde a jakou podprsenku koupit. Koupila jsem si tehdy úplně obyčejnou, klasickou kojicí podprsenku v obchodě s běžným oblečením. Byla to chyba. Vlastně jsem ve finále během prvního kojení kojila “na hulváta” a ohrnovala klasickou podprsenku, protože ta kojicí byla opravdu nepohodlná.

Dnes už vím, že raději zajdu do obchodu, kde se přímo specializují na kojicí podprsenky. Nejen, že výběr je v těchto obchodech široký, ale spodní prádlo je velmi funkční, pohodlné, kvalitní a zároveň velmi krásné. Neboj se proto v tomto období do sebe více investovat a koupit si správně padnoucí spodní prádlo. Obyčejná podprsenka tě může vyjít na 600 Kč a kvalitní na 1200 Kč.

Věř mi, že ve finále tu kvalitnější budeš nosit i po ukončení kojení, kdežto tu obyčejnou mile ráda velmi rychle vyhodíš. Na kvalitních podprsenkách kolikrát není ani znát, že slouží právě ke kojení, a tak se je nebudeš stydět dál nosit.

Zajdi do specializovaného obchodu a nech si poradit. Dnes už se dají koupit krásné, pevné kojicí podprsenky, o kterých by nikdo neřekl, že jsou právě vhodné ke kojení. Navíc se v nich můžeš cítit i opravdu sexy. Těhotenství je ke konci už celkem nepohodlné, a tak budeš ráda, když se alespoň ve spodním prádle se budeš cítit dobře.

O správném výběru podprsenky jsme se bavili s majitelkou e-shopu Správná podprsenka, Karolínou.

Správnou podprsenkou to ale samozřejmě nekončí

V těhotenství dávej přednost pohodlí, ono tě k tomu stejně tvoje rostoucí bříško dovede. Sexy tanga a krajkové kalhotky pravděpodobně favoritem nebudou.

Vybírej pohodlné materiály a s tím i mysli na období po porodu, kdy se ti pohodlné prádlo z kvalitních materiálů bude opravdu hodit. Mezi kvalitní materiály patří určitě bavlna a velmi pohodlný střih je například hipster, bikini, basic atd. Mysli na to, že pár dnů i týdnů bude potřeba místo pro velkou poporodní vložku.

zdroj: fotobanka

Podprsenku i na noc

V období kojení, obzvlášť v šestinedělí, kdy se tvorba mléka ustaluje, budeš muset podprsenku nosit i v noci. Celé je to o tom vlastně jenom udržet prsní vložky na svém místě tak, abys nebyla za chvilku celá mokrá.

Já osobně jsem to řešila tak, že jsem měla na noc nakoupené volnější sportovní podprsenky. Prsní vložka držela a ze sportovní podprsenky se dalo prso pohodlně vydat, takže to bylo na noční kojení ideální.

A co praní?

Vzhledem k tomu, že miminko přichází do těsného kontaktu s tvojí podprsenkou, per ji ve stejném hypoalergenním prášku, jako pereš miminku. Silné vůně nejsou pro miminko vhodné a mohly by ho dráždit. Proto vol raději šetrnější přípravky.

Vzhledem k tomu, že jsem znovu těhotná, tak je spodní prádlo mým aktuálním tématem. Brzy se tak opět vydám na nákupy a tentokrát je jen tak neodbydu a udělám si radost novými kvalitními kousky.

Jmenuji se Kateřina a jako redaktorka XelleLife Ti přináším články o mateřství a rodičovství. Jsem mladá maminka malého Honzíka a brzy nás přivítá už druhý přírustek. Jsem zakladatelkou projektu Tělo s příběhem, kde podporujeme ženy všech příběhů a velikostí na cestě k sebelásce a sebepřijetí. Miluji pečení a jsem velký gurmán. Nejkrásnější na ženě je její zdravé sebevědomí.


Komentáře