Jarmila Fiřtová Hasová: „Moje vizáž klientovi nepřišla vhodná pro člověka, který se zabývá estetikou jiných.“

Piaty ročník súťaže Miss Baculaté Křivky sa ukončí 17. 10. 2020 finálovým večerom, ktorý sa bude konať v hoteli Theresia v Kolíne v Českej republike. Postupne ti prinášame rozhovory s finalitkami. Tentokrát odpovedala finalistka s číslom 10 – Jarmila Fiřtová Hasová.

Aký je príbeh tvojho tela? Bola si od detstva plnoštíhla, alebo si sa XL ženou stala v priebehu života?

Jako dítě jsem byla standardní, ale nikdy ne úplně hubená. Brzy mi narostla prsa a zvětšily se mi proporce zadku a stehen, takže pak mohu říci, že už jsem nikdy nebyla štíhlounká dívenka, ale nikdy jsem nebyla tlustá. Kila se zahnízdila při prvním těhotenství, kdy jsem toho pak v průběhu mateřské dost shodila, ale při druhém jsem přibrala 35 kg a to už se mi dolů dát nepodařilo. Takže jsem nyní prostorově výrazná už několik let a naučila jsem se s tím žít.

Ak hľadáš správnu aktivitu, ktorá ťa bude baviť aj spevní tvoje telo, nechaj sa inšpirovať článkom o aqua aerobicu. 

Aké kúsky oblečenia rozhodne nesmú chýbať v tvojom šatníku?

Mám ráda šaty, raději dlouhé a takové, které lichotí i boubelkám. V dnešní době je docela výběr i v mé velikosti, takže si občas koupím fakt super a příjemný kousek. Také mám ráda kalhoty a obyčejná trička. Co se týká barev, postupně jsem přesedlala na barevnější šatník, dříve převládala černá, nyní ráda nosím trička, která mě rozzáří a lahodí mi.

Čo považuješ za najväčší úspech vo svojom živote?

Mám dva skvělé syny, to je asi ten prvotní a největší úspěch, co každé matce vyvstane na mysl. Mám fajn práci a dál jsem ráda, že jsem si udržela svůj velký koníček, a to fotografování, a zdokonalila jsem se (i když pořád je co se učit) a stále mě to baví a moje fotky se líbí.

Čo urobíš pre seba ako prvú vec, keď sa necítiš príliš sebavedome, aby si to zmenila?

No prvně to přetrpím, protože prostě když už se to stane, jen tak něco to nezmění. Pak se na sebe kouknu do zrcadla a řeknu si: Špatně už bylo, holka, bude jen dobře, a teď už ti to sluší, tak se usměj.

Ruku na srdce, rada by si schudla?

Ano, ráda bych měla pod 100, nepotřebuji mít 50 kg, abych se cítila skvěle. Ale trojciferné bych ráda změnila, však která žena ne.

Nezabudni si prečítať aj rozhovor s Markétou Harasimovou, okrem iného aj o tom, že aj štíhle ženy sa stretávajú s nepríjemnými poznámkami okolia.

Práve ti zlatá rybka ponúka splnenie troch prianí. Čo by ti urobilo najväčšiu radosť?

Vlastní domeček s fotografickým ateliérem s nafurt zaplacenými energiemi. :-) Perfektní zázemí pro mé děti a nezapomněla bych na to, co by ráda moje maminka.  

Máš nejakú i nepríjemnú udalosť, ktorá súvisí s veľkosťou tvojho tela a teraz sa už na ňu pozeráš inak, ako keď sa stala? Čo ti to prinieslo?

Kdysi jsem dělala na benzínce a přijela za mnou jedna paní kvůli focení, a pak mi řekla, že když mě viděla, tak nechápala, jak někdo takový může dělat fotky. Pak tedy viděla moji práci a zjistila, že fakt umím, nicméně jí moje vizáž nepřišla vhodná pro člověka, co se zabývá estetikou jiných lidí. A pak taky, když mi občas nějaký chlap řekl, že si mám svoji hlavu dát na hubené tělo, a že bych měla zhubnout, protože pak bych měla jednodušší život.

Z toho prvního příkladu jsem si dala dohromady, že to, jak člověk na druhé působí, je jen a čistě na něm samotném, že když se hezky a přiměřeně obléknu, k tomu se jemně nalíčím, ukážu světu, že i já stojím za to, a jsem schopna dokázat vše, co chci. Z toho, co mi říkali oni muži, jsem si vzala to, že nechci být s někým, komu se nelíbím, kdo mě nebere takovou, jaká jsem, kdo se na mě kouká přes prsty a chce mě za každou cenu měnit.

Čo by si urobila ako prvé, keď by si vyhrala titul Miss Baculaté Křivky 2020?

Dala bych pusu člověku, který mi bude blízký a bude tam třeba se mnou. A jinak bych to zavolala mamince.

Nezabudni si prečítať aj rozhovory s ostatnými finalistkami:

Tvoja Mary

Ahoj VITAJ v XelleLife – priestore nie len pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na Tvojej ceste k sebavedomiu.
Volám sa Mary a ako redaktorka XelleLife Ti prinášam články (nie len) o úspešných plus size ženách, ale aj zaujímavosti z XXL sveta a inšpiratívne témy búrajúce mýty a stereotypy. Milujem spoznávanie nových vecí, no najlepšie mi je doma pod dekou s knihou v ruke. Celý náš život je hľadaním rovnováhy, tak verím, že aj moje články Ti v tom pomáhajú. Veľa pozitívnej energie!

Komentáře