Je váha limitujúci faktor v zamestnaní?

Poslednú dobu často sledujem diskusie na tému, že bacuľky majú menej možností na budovanie kariéry, prípadne na získanie dobrej práce, rozhodla som sa podeliť s Tebou o moje skúsenosti.

Ako som to mala v minulosti…

Musím sa Ti úprimne priznať, že nikdy v živote som nemala pocit, že by ma moja veľkosť znevýhodňovala v akejkoľvek inej oblasti ako v tej vzťahovej. Už na základnej škole som bola predsedkyňa triedy, všetko som vybavovala, organizovala a moderovala som školské akcie. Toto pokračovalo aj na gymnáziu. Jedine chalani o mňa nikdy nijak extra nejavili záujem. Ale to som neriešila, mala som veľa záujmov, aktivít a už vtedy som sa aktívne venovala psom, takže už od malička som mala proste iné „problémy“.

Autor fotografií: Nait Sirk Photography

Ako učiteľka som nemala problém si nájsť prácu, učenie som mala veľmi rada, aj keď na základnej škole by som už učiť nechcela. Na strednej to bolo iné, tam som bola tá mladá učiteľka, čo má blízko k väčšine študentov, zasa som váhu vôbec neriešila – teda nie v pracovnom kontexte.

Time manažment je dôležitý nielen v práci. Ako si zorganizovať voľný čas a čo určite pomôže?

Po pár rokoch učenia som sa rozhodla, že skúsim aj inú kariéru a začala som si hľadať prácu. Osud mi do života privial jednu veľkú firmu, ktorá organizovala medzinárodné konferencie po celom svete. Po dvoch kolách pohovorov som bola prijatá. Nastúpila som do práce s veľkým nadšením a uchytila som sa rýchlo, mala som skvelé výsledky, cestovala som po svete, zoznamovala som sa s ľuďmi, ktorí boli naozaj špičkou vo svojom odbore. A nikdy, ani jediný raz, mi nikto nedal pocítiť, že by moja váha bola prekážkou v tom, aby som bola v práci naozaj dobrá.

Potom som sa opäť na chvíľu vrátila k učeniu, kde som mala perfektnú šéfku. Marketing tejto jazykovej školy je založený na osobnej komunikácii skrz skutočné fotky zo života školy, aby sa vytvoril čo najbližší vzťah s klientmi, vďaka čomu tam vládne priam rodinná atmosféra. Kedykoľvek sme sa fotili, jediná vec, čo nám šéfka všetkým vravela, bolo „Usmej sa! Šťastnejšie!“. Žiadne stiahni brucho, otoč sa bokom, nech vyzeráš štíhlejšia, nič také, len úsmev, to bolo všetko. A ono to fungovalo. Klienti ma mali radi, mnohí si ma dokonca vyslovene pýtali na svoje hodiny.

Autor fotografií: Nait Sirk Photography

A takto to mám teraz…

Momentálne pracujem v banke, som vedúca klientskeho servisu. Pracujem tam, kde som predtým učila. Poznali ma, ponúkli mi prácu, absolvovala som jeden, relatívne neformálny pohovor a práca bola moja. Mám skvelého šéfa, úžasný tím ľudí, ktorý riadim a fantastických kolegov. A hádaj, čo? Moju váhu nikto nerieši. Nemajú dôvod, pretože v tom, čo robím, som dobrá. Za pár mesiacov som spolu s mojimi ľuďmi spravila veľa zmien, vďaka ktorým máme výborné výsledky a ja som dokonca vďaka tejto práci začala viac nosiť šaty, ktoré som síce vždy milovala. Nielenže som na najvyššej pozícii, na akej som doteraz v živote kariérne bola, ale stala som sa ešte viac ženou, lebo ženy, nech už vážia koľkokoľvek, dokážu byť absolútne rovnocennými partnerkami pre mužov, či už v súkromnej, alebo profesionálnej oblasti.

Do práce biela košeľa jednoznačne patrí. Ako ju nosiť?

Takže áno, nosím šaty, opätky, červený rúž, nenadávam, usmievam sa a zároveň vediem oddelenie a snažím sa byť tou najlepšou šéfkou a poviem Ti, práve toto je najťažšie, lebo riadiť ľudí je asi to najnáročnejšie na celej kariérnej téme.

Autor fotografií: Nait Sirk Photography

Ak to mám zhrnúť, osobne si myslím, že v kariére nám, bacuľkám, neprekáža naša váha, ale to, ako sebe vnímame my samy. Ak dokážeme oddeliť od seba váhu a svoje schopnosti a následne vieme tieto schopnosti aj „predať“ a využiť v pracovnom živote, naša váha nám nebude nikdy stáť v ceste.

Tvoja Marcelka :-)

VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor (nielen) pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. VEĽKOSŤ je v srdci! Tvoja Katarína – zakladateľka XelleLife.

Denne sa snažíme na naše sociálne siete pridávať obsah, ktorý ťa bude určite zaujímať. Follow nám môžeš dať na Instagrame Xelle Life, rovnako na našom Facebookovom profile Xelle Life. Máme aj vlastný youtube kanál Xelle Life, kde nájdeš všetky Xelle Drinky.

Komentáře