Jeden večer modelkou s Míšou

Máme tu druhé pokračovanie našej minisérie článkov o castingu, ktorý sme organizovali pre taliansku módnu značku Marina Rinaldi. Ak ťa zaujíma, aké boli jeho podmienky napríklad, či by si mala šancu, to sa dozvieš TU.

Ashley Graham ako oficiálna tvár Marina Rinaldi

Z nášho castingu boli vybrané tri ženy a postupne ti odkrývame pohľad do zákulisia ich vlastných pocitov z priebehu i následnej módnej prehliadky. Prvý diel patril Veronike Žádnikovej, ak ti tento článok unikol, môžeš si ho prečítať TU. No a dnes tu máme pre teba ďalší autentický príbeh a zdieľanie modelky, pre ktorú bol postup milým prekvapením i riadnym dobrodružstvom….

MICHAELA KUMHEROVÁ

Zdravím tě :-)

Úplně na začátek jsem si přečetla na facebookovém profilu XelleLife článek, že se hledají plussize modelky na přehlídku pro italskou značku Marina Rinaldi. V tu dobu jsem byla ještě plná dojmů z Miss Baculaté Křivky, a tak jsem si řekla, že to zkusím. Zaslala jsem nějaké fotky s textem na email a čekala, jak to celé dopadne. 

Míša v rámci príprav na prehliadku

Ztrácela jsem naději

V rozhodující den, kdy jsme se měly dozvědet, zda postoupíme na casting, jsem opět, jako vždycky, panikařila. Celý den se nikdo neozval, některým mým kamarádkám už volali, že se na casting dostaly, úplně jsem ztrácela naději. Už jsem to balila a snažila jsem se duševně sama sebe podpořit a říci: “Však to nevadí, modeling prostě není pro mne. Měla bych se věnovat věcem, které mi opravdu jdou.”

„V tu chvíli mi zazvonil mobil. Byla jsi vybrána!“


Katarína mi uklidňujícím hlasem oznámila, že už to, že jsem byla vybrána na casting, je veliký úspěch. Prý byl výběr už jen na casting velice tvrdý.

Den castingu

Ráno v den castingu jsem samozřejmě panikařila, co na sebe. Zvolila jsem černé pouzdrové šaty, které byly dost vypasované. Samozřejmě jsem celý den nestíhala a měla jsem asi 15 minut zpoždění na casting. V duchu jsem si říkala: “ No ty se teda ukážeš.” Všude pozdě a ještě jsem to nemohla najít.

Míša predvádzala kolekciu Marina Rinaldi pre podzim/zima

Všechny ženy už tam byly, jen já ztracená v centru Prahy :-). Jedna z žen mi přispěchala na pomoc a nakonec jsem i já dorazila na casting. Bez jakýchkoliv příprav, nestačila jsem se ani začít stresovat a už jsem vešla do místnosti, kde seděli tři lidé, kteří měli rozhodnout, kdo bude vybrán na módní přehlídku. Poznala jsem ale pouze Katarínu. Proběhlo pár dotazů, na které jsem celá uřícená odpověděla a snažila se i lehce zavtipkovat. Potom jsem byla požádána se projít kousek po místnosti a nakonec mi bylo sděleno, že děkují a vybraným že dají vědět. 

Rozhodnutí

V den, kdy nám měli dát vědět, kdo byl vybrán na přehlídku, jsme byly všechny jak na trní. Tentokrát jsem měla to štěstí, že jsem byla první komu zavolali. Volala mi Katarína s tím, že jsem jedna ze tří vybraných.

Vyhrkly mi slzy štěstí a byl to pro mě nepopsatelný pocit. Ještě teď nechápu jak je možné, že vybrali mě.

Protože ženy co byly se mnou na castingu, byly všechny moc krásné. 

Sebavedomý prejav na móle je pre modelku nutnosť

Zkouška modelů

Den před přehlídkou byla zkouška modelů. Dorazila, jsem do Marina Rinaldi na zkoušku, všechno probíhalo v pozitivním duchu. Nikdo se na mě nekoukal špatně. I když jsem byla z modelek ta největší na šířku. Bylo to všechno opravdu velmi profesionální. Každý model se nafotil a schvaloval.

Den D

No a je tu den D, já jako vždycky nestíhám. Všude v běhu, do kadeřnictví na vlasy a potom rychle na místo konání přehlídky. Tam nám účes dodělali a začalo se pracovat na makeupu. Potom byl každé modelce přidělen její stojan s oblečením i její vlastní paní na převlékání. Když jsme všechny byly nalíčené a učesané, oblékli nás do prvních modelů. Následovala zkouška v prvních modelech a my jsme všechny měly možnost si vyzkoušet molo nanečisto.

„Při zkoušce jsme dostaly všechny neuvěřitelnou průpravu o tom, jak máme držet tělo, jak rychle máme jít, jak se otáčet i jaký výraz máme mít. „

Když bylo vše nacvičeno, byla malá chvilka na přepudrování a lehký odpočinek. Sál se začal pomalu plnit lidmi a nás začínali připravovat na to, že teď už se pojede naostro.

Míša nenechala na sebe poznať akúkoľvek nervozitu a podala profesionálny výkon

Nervozita

Nervozita začala pracovat na plné obrátky, ale nesmírně jsem se na vše těšila. Každý model měl svoje kouzlo a já si užívala každý svůj okamžik na molu. Vše to neuvěřitelně rychle uteklo. Bylo to vše tak profesionální. V životě jsem pár přehlídek už šla, tak mám malé srovnání.

Záverečné defilé

Musím za sebe říci, že jsem za tuto příležitost nesmírně vděčná a snad se mi podaří ještě nějakou přehlídku jít jako modelka, kde bych mohla zúročit své nově nabyté zkušenosti.   

Míša Kumherová

Míša nám poskytla krásne a úprimné zdieľanie. Sleduj našu minisériu i naďalej, aby sme ti odkryli ďalšie zážitky zo zákulisia plussize módy.VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor (nielen) pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. VEĽKOSŤ je v srdci! Tvoja Katarína – zakladateľka 

Komentáře