Jeden večer modelkou s Veronikou

Niekedy je fajn si zaspomínať a obzrieť sa na niečo, čo už síce prebehlo, ale stále nás teší a bolo určitým spôsobom významné.

Slávna plussize modelka Ashley Graham je tvárou Marina Rinaldi

Rozhodli sme sa, že Ti poodkryjeme zákulisie módnej prehliadky úžasnej talianskej značky Marina Rinaldi, ktorá prebehla 9.10.2019 v Prahe. Šlo o kolekciu podzim/zima. My ti v takom „miniseriály príspevkov“ prinesieme pohľad do zakúlisia a hlavne ako to videli tri krásne plnoštíhle ženy, ktoré boli vybrané na základe castingu, ktorý sme pre Marina Rinaldi pomáhali organizovať. Viac o castingu, aké boli jeho podmienky napríklad, sa dozvieš TU.

Veronika Žádniková bola jednou z vybraných žien a poslala nám svoj pohľad na to, ako túto skúsenosť prežívala…

„Už jen samotný postup na casting byl pro mě překvapením.“

Veronika

Já a modelkou? I přes mou velkou lásku k módě to byl pro mě vždycky hroznej oxymorón. Jsem snad nějaká Ashley Graham? Pche!

Nojo, ale to by tu nesměla být dobrá duše jménem Katarína… Nikdy jsem nebyla ten typ, který by se chtěl účastnit nějakých soutěží krásy a pod., takže jsem se jim úspěšně vyhýbala. Ale když se Katarína vytasila s nabídkou, že hledají modelku na přehlídku, předposlední den uzavírání přihlášek jsem poslala přihlášku. 

Už jen samotný postup na casting byl pro mě překvapením, ale jelikož v takových situacích zaujímám obranný (ne moc dobrý) postoj typu „vždyť mně je to vlastně jedno“, na casting jsem dorazila jen na odběhnutí z práce, nalíčená jen decentně ještě od rána. Prošla jsem se jednou tam a zpátky a vlastně až na cestě domů mi došlo, že pravděpodobně chtěla porota vidět „modelkovskou“ chůzi a né mou obyčejnou ve stylu Veronika na procházce. Nu což…

Překvapení a „fitting“

O to víc jsem pak byla překvapená, když mi Katarína volala, že se mám v úterý dostavit na fitting oblečení (poznámka redakcie: meranie modeliek, určenie veľkosti oblečenia) do obchodu Marina Rinaldi. 

Fitting probíhal vlastně docela vtipně. Líbilo se mi, že každý z outfitů byl sestaven opravdu až na nás, podle toho co nám slušelo a sedlo a nebyly jsme na sílu vtěsnávány do konkrétních modelů. Neseděj ti kalhoty? Ok, dáme tuhle sukni! Paráda.

Druhý den večer se konala přehlídka. Byly jsme profesionálně nalíčeny a učesány a velkou část odpoledne jsme proseděly v zázemí hotelu Di Carlo a čekaly na start generálky. K tomuhle bych chtěla říct, že jsem byla ze všech modelek jediná, která nešla žádnou přehlídku, a tudíž jsem se dost ztrácela v modelingové terminologii, co a kdy se má dít. Naštěstí se všechno dalo odkoukat od profesionálních (o to méně sdílných) kolegyň a bylo vlastně příjemné být přijímán na stejné úrovni jako holka, co se tím už pár let opravdu živí. 

Ako Veronika sama zmienila, tím z Marina Rinaldi sa postaral o skvelý zážitok pre modelky. Maximálna starostlivosť a profesionalita.

„Samotná přehlídka byla jeden velkej fofr, nebyl čas na nervozitu.“

Veronika Žádniková

… a musím říct, že jsem si ji vlastně fakt užila, prakticky bez trémy, což doteď nechápu. Přirovnala bych to trošku k hereckému výkonu, neboť zážitek z mola byl rozhodně velmi podobný hraní na jevišti před diváky, což je díky ochotnickému divadlu, kterému se věnuju, zkušenost mně velmi blízká.

Síla plussize modelingu

Vždycky jsem navíc věřila v sílu plussize modelingu i v případě, že jste více než jen žensky tvarovaná, hlavně díky Tess Holliday. Ani ve snu by mě ale nenapadlo, že se stanu takovou modelkou i já a dokonce na sobě budu mít oblečení, která na molech pro Marina Rinaldi nosí i samotná Ashley! Byla to čest. 

Ještě teď cítím velkou vděčnost za to, že jsem byla jeden večer součástí něčeho takového. Kdybych měla vytvořen list nejbláznivějších věcí, co chci ve svém životě zažít, být modelkou by tam rozhodně bylo a já bych si to tak mohla odškrtnout. 

Děkuju <3 

Veronika Žádniková

VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor (nielen) pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. VEĽKOSŤ je v srdci! Tvoja Katarína – zakladateľka XelleLife.

Komentáře