Jídlo jako ZÁVISLOST, ale kde je prostor pro lásku? II. část


Srdečně tě zdravím,

přináším pokračování tématu přejídání, tak si uvař dobrý čaj a začti se 🧡


Naprosto jsem se smířila s minulostí a věřím, že jídlo mě už nemůže pohltit tak jako dřív. Bylo třeba hlavně zaměřit se na traumata z dětství. Často se setkávám s tím, že například holčičky či dívky dostávají od svých matek, babiček a dalších příbuzných sežrat to, že jim chutná, že jsou při těle atd.

Potom se to samozřejmě odrazí i na psychice toho dítěte a posouvá se s ním to trauma do dospělosti. Když jsem měla období osobní krize v období maturity, hledala jsem si knihy, které by mi v této situaci mohly pomoci.

Našla jsem knihu: Zbavte se svých kil bolesti. Kniha je častokrát odrazem spousty z nás žen, kterým bylo v dětství ubližováno. Ať už to bylo domácí násilí, zneužívání, psychický teror atd. Kniha se zaměřuje na tyto problémy. Spočívá v tom, že shromažďuje příběhy těchto dětí a rozebírá je.

Rozhodně tuto knihu doporučuji. Dost mi to pomohla se posunout v životě dál. Odpuštění. To je to, co mnohdy stačí nám samotným ke štěstí. To bych doporučila i tobě. Naučit se odpouštět. Odpustit neznamená, že zapomeneš na všechny ty křivdy. Naopak. Já říkám: odpusť, ale nezapomínej.

Odpuštění, to je osvobozující proces od omezujících představ a křivd. Osvobodí to tebe, jelikož, i když si to nechceš připustit, ten dotyčný, ke kterému chováš křivdy, si to často ani neuvědomuje, že udělal něco špatně. A tím, že si křivdy v sobě nosíš, znepříjemňuješ život hlavně sama sobě.
Odpusť i sama sobě. Dej tomu čas, prostor. Půjde to, nespěchej. Tolik křívd, které k sobě chováš, co jsou nezpracovaných.

Tím, že jsi ještě nedospěla k odpuštění (si), ubližuješ hlavně sama sobě a jakmile odpustíš, odstraníš ze svého srdce to svazující břemeno

Odpusť si a najednou jako by z tebe spadl obrovský balvan a odvalil se dolů z kopce. Ten balvan tě totiž tahá s sebou dolů, ale nenechej se. Dej si šanci obrátit svůj život k lepšímu. Každý den je nový začátek. Vždy bude v životě prostor na to změnit svůj život. Udělej to. Změna je dobrá, i když ji nemusíš mít ráda. Změna je užitečná. Posouvá nás blíž ke svému vysněnému cíli.

Dej si šanci obrátit svůj život k lepšímu. Každý den je nový začátek. Vždy bude v životě prostor na to změnit svůj život. Udělej to. Změna je dobrá, i když ji nemusíš mít ráda. Změna je užitečná. Posouvá nás blíž ke svému vysněnému cíli. Měj se ráda. Povídej si sama se sebou, když se cítíš sama. Říkej si, že se máš ráda. Ptej se sama sebe jak se cítíš, co si přeješ.. nezanedbávej se. Dělej pro sebe hezké věci. Kdy naposledy sis koupila květinu?

Můžeš vyčítat partnerovi donekonečna, že tě zanedbává, že ti nedává kytky, že s tebou nemluví.., ale dokud tohle sama nezačneš u sebe, nikdy se nic nezmění. Zkus to a uvidíš sama, že se začnou dít velké věci. Dělej si radost. Buď chvíli v tichu a sama. Vezmi si knížku a začti se. Něco se nauč nového.Je tolik krásných věci, kterými se můžeš obklopit. Já například po všech těch letech jídlo stále miluju, ale už se kvůli němu nevztekám a zbytečně se nepřejídám. Vždy budu mít ráda jídlo, ale už nebude na 1. místě v mém životě.

Láska, ta pravá, začíná u sebe. Starej se o sebe, kdo jíný by to měl dělat, než ty.. a pak se dostaví i to, že se začnou o tebe starat druzí. To je to kouzlo. Dopřej si na všechno prostor. Dopřej si tu lásku. Rozdávej úsměv, dívej se na sebe do zrcadla a říkej si něco hezkého. Pochval se. Usměj se na sebe.

S láskou Mia
Komentáře