Lenka Barvířová z Baculatých Křivek: ,,Jsem nesmírně ráda, že jsem žena“

Vítám tě milá,
přináším ti rozhovor s další ženou z Baculatých Křivek a tou je Lenka Barvířová. Fanouškovskou stránku Baculatých Křivek z. s. pak najdeš ZDE. Tato stránka vznikla, aby dodala ženám sebevědomí a podporu. Baculaté Křivky také pořádají všelijaké akce. Ty můžeš znát např. Miss Baculaté Křivky. I díky této události se ženy cítí více sebevědomé a užitečné.


Jaká je vaše nejveselejší vzpomínka v rámci Baculatých Křivek? 
Moje nejveselejší vzpomínka? To je velmi těžká otázka, protože těch veselých vzpomínek je moc. Ale asi nejčerstvější je z vánočního setkání s našimi fanynkami, které proběhlo v restauraci Černý Kohout v Praze, kde jsme měly pro naše hosty připravené vánoční překvapení v podobě tance mužské skupiny men4queen. Fanynky byly zcela uchváceny tanečními kreacemi a žádaly o další přídavek. I to, jak se děvčata vrhla na chlapce za plentu. Tak to bylo velmi veselé a vtipné.

Bylo naopak i období, kdy jste chtěla všeho nechat?
Ano, měla jsem takové období zhruba před dvěma roky. Ale to bylo souhrou všech možných okolností a tuto mojí krizi jsme s Leničkou a Anetkou překonaly (holky mě podržely). A teď vše klape dál, jak má.

Co byste řekla o svých dvou “kolegyňkách”? Čím dokážou podle vás zaujmout?
Obě holky jsou úžasné, osobité, krásné a jedinečné!!!!  Dokážou vás zaujmout už jen tím, jak vkročí do místnosti. Jsou energické, chytré, vtipné, sexy. Obě dvě jsou úžasné mámy, obětavé manželky a super kamarádky. Byť jsme od sebe cca 100 km, tak jsme denně v kontaktu a řešíme nejen naše Baculaté Křivky, ale i naše soukromé životy, radosti i starosti. Obě dvě jsou obdivuhodné za to, co vše dokáží stihnout a skloubit dohromady.

Bylo tohle hobby vždy váš sen? Vždy jste se chtěla pohybovat v okruhu plnoštíhlých žen?
Ráda bych řekla, že ano – byl to vždy můj sen. Ale pravda je jiná – byla shoda náhod, které mě přivedly k Baculatým Křivkám – ročník Miss 2017, kdy jsem se přihlásila do výběru jako finalistka. Tak tím to vše začalo. V únoru na oslavě v Kolíně, kdy byly Baculaté Křivky zapsány jako první spolek v ČR, se mě holky z BK zeptaly na pódiu po módní přehlídce, zda-li bych s nimi do toho šla.

Tak jsem souhlasila. A jsem tu! Celý život se pohybuji mezi plnoštíhlými ženami. Ať už doma, ve škole, v práci nebo na akcích Baculatých Křivek. Hlavně se pohybuji mezi ženami, se kterými je dobře.

Jaký největší úspěch vnímáte na společné cestě v rámci Baculatých Křivek?
Každou dobře zvládnutou akci, kdy se nám pak nazpět vrací pozitivní reakce od našich fanoušků.

V projektu se vás vystřídalo už více žen, jak zvládáte práci v ženském kolektivu?
Nemám problém pracovat v ženském kolektivu. Občas je to těžké se shodnout na jednotném rozhodnutí, ale vždy se najde řešení ve vhodném kompromisu, ke spokojenosti nás všech.

Lenka s partnerem

V rámci Baculatých Křivek se stále rozšiřuje i okruh mužů, které projekt zajímá .. Proč jste se vlastně rozhodli zapojit i muže. Všimla jsem si totiž, že v rámci uzavřené skupiny Baculaté Křivky Live tam mají povolený vstup i muži. Jaký je vlastně záměr?
Protože svět Baculatých Křivek není jen pro ženy samotné, ale i pro jejich protějšky, tedy muže, manžele, partnery, milence. Jsou muži, kterým se líbí plné ženské tvary a hledají si k sobě vhodný protějšek. Třeba jim naše skupina BK Live pomůže tu správnou ženu najít.

I nám pomáhají naši manželé a partneři. Nejenom, že nás podporují psychicky a morálně, ale i svojí účastní na všech našich akcí. Pro mě osobně to hrozně moc znamená, že můj partner mě v tomto podporuje a pomáhá.

Celý svůj dosavadní život se přijímám plně a s láskou.

říká Lenka Barvířová z Baculatých Křivek

Jaký je váš názor na komunitu plnoštíhlých žen v ČR a SR? 
Je to dobré a správné, že existuje mnoho komunit pro plnoštíhlé ženy. Máte možnost se s ostatními podělit o trápení, která vás souží. Máte možnost poznat nové lidi s různými osudy a i nové přátele, pro mnoho žen je to velkým přínosem.

Jak vnímáte svoje ženství, přijímáte se plně?
Celý svůj dosavadní život se přijímám plně a s láskou. Jsem nesmírně ráda, že jsem žena. Má to své obrovské výhody, ale i menší úskalí, být ženou je úžasná věc!!

Měla jste někdy pocit, že nesplňujete očekávání druhých?
Ano, každý den. Ať už svojí postavou, stylem oblékání, líčením či vystupováním. Nikdy jsem nešla s davem, vždycky jsme byla svá a řešila věci po svém. Jsem originál každým centimetrem sama sebe. Nic na tom nechci a nebudu měnit, moje okolí mě tak vnímá, bere a respektuje.

Myslíte si, že je důležité myslet především na sebe ?
Je důležité myslet na sebe, na to, co chceme a potřebujeme, a s kým chceme být. Ale je také dobré myslet na ty, které máme rádi a milujeme – protože jsou občas chvíle, kdy tyto lidi potřebujeme.  

Jakou barvu nejraději nosíte na sobě a proč?
Já mám ráda všechny barvy – v mém šatníku se najde od každé nějaký ten kousek. Nejraději mám fialovou barvu, ať už na oblečení či doplňcích. Je to pro mě barva symbolizující tajemno, pokoru, zdrženlivost, náročnost a osobitost – prostě to, co jsem JÁ.

Máte nějaký osobní talisman, který si nosíte stále s sebou?
Mám celý život jeden obrovský talisman a tím je moje rodina. Je to ten největší talisman.

Myslíte si, že dnešní společnost je k plnoštíhlým ženám až příliš krutá, anebo je tento svět už bezpečnějším prostorem pro ně? 
Nemyslím si, že je dnešní společnost k plnoštíhlým ženám krutá. V každé etapě lidských dějin bylo období, kdy byl do popředí společnosti udáván kult krásy. Ať již v Řecku tvz. Kalokagathia nebo v období Baroka plné ženské tvary. Naše moderní společnost upřednostňuje krásu modelky Twiggy či Viktorie Backham.

V posledních 5 letech se situace začala měnit, hlavně v zahraničí (ale už i u nás), kdy se do popředí prosazují i ženy s plnými tvary – Adél, Ashly Graham, či jiné. Všem nám do vínku nebylo dáno být hubená, ale o tom život není. Každá jsme jiná a proto jsme tak rozdílné a krásné, bezpečný prostor je tam, kde se cítíme dobře. Může to být u vás doma, v práci, v restauraci nebo jen tak v přírodě.

Co byste vzkázala čtenářce XelleLife na podporu v sebelásce a seberozvoji?
Každá z čtenářek je krásná žena. Měly by se mít rády a přijímat se takové, jaké jsou. V seberozvoji se realizovat ve všech směrech a tím, co jim bude nejpříjemnější a nejvíce je naplňovat a činit jim radost.

Tak a jsme u konce rozhovoru. Já doufám, že sis rozhovor užila a byl pro tebe inspirativní. Pokud jsi ještě nečetla rozhovor se zakladatelkou Baculatých Křivek z. s. Lenkou Sovovou – mrkni SEM

Užívej si jarní dny a měj se krásně,

Tvá Mia

Ahoj VÍTEJ v XelleLife – prostoru (nejen) pro plnoštíhlé ženy, kde můžeš najít isnpiraci a podporu na tvojí cestě k sebevědomí. Já jsem Míša, ale doma jsem prostě Mia. Nejraději mám rodinu, svit svíček a hudbu. Doma mě najdeš mezi deníky a vykládacími kartami či na iPadu jak něco čtu/píšu. Venku mě najdeš často za oknem té nejútulnější kavárny/čajovny. Najít mě můžeš i za oknem letadla. Nejvíc mně však jde a baví psaní a jsem opravdu vděčná, že můžu být redaktorkou XelleLife a psát právě pro tebe. ♥️

Komentáře