„Moje postava nikdy nebyla překážkou“ networkerka a moderátorka Gabriela Mrkvicová

Gabriela Mrkvicová sa už jedenásť rokov venuje podnikaniu. Vďaka svojim rozsiahlym kontaktom sa stala networkerkou a sprostredkováva stretnutia úspešných ľudí za cieľom rozšírenia ich biznisu. Pomáha podnikateľom rozbehnúť svoj biznis a vytvára siete kontaktov úspešných ľudí, ktorí tak inšpirujú ostatných. Okrem toho je networkerkou na akciách a moderátorkou konferencií a iných udalostí. Dokáže pomôcť aj s organizáciou, keďže sama má za sebou stovky akcií.

Základ je prispôsobiť sa

Aj napriek tomu, že Gabrielu by sme dnes mohli nazvať plnoštíhlou podnikateľkou, podľa jej vlastných slov sa jej váha v priebehu rokov výrazne menila hore i nadol. „Na začátku jsem nadváhu neměla. Podnikám jedenáct let, ale moje postava nikdy nebyla překážkou. A to je moje práce o vystupování před lidmi a neustálým focením, či natáčením videí. Ne, že by mě to nevadilo někdy, ale přijala jsem, že tak to teď je. Nicméně rozhodně to není finální stav a holdám to změnit.“  

Pre Gabrielu však nikdy jej podnikanie nebolo ovplyvnené jej váhou. A rovnako ako my v Xelle verí, že to, čo je naozaj dôležité, sú naše schopnosti. V tomto životnom postoji Gabriele fandíme a držíme jej palce v jej pracovnej aj osobnej ceste.

Rovnako, ako sa Gabriele podarilo zmieriť sa s meniacou sa postavou, čelom sa postavila aj k situácii s nariadenou karanténou v súvislosti s vírusom korony. Svoj biznis zmenila tak, aby ho bolo možné využiť aj počas pandémie. „Ve Smartu Networku jsem zavedla díky současné situaci nový produkt – ONLINE NETWORKING. Změnili jsme celkový koncept členství a vstupů po šest a půl letech, abychom reagovali na to, co chce trh. A vzhledem ke krizi, která nás potkala, je to to nejlepší rozhodnutí, co jsem udělala za celou dobu. Mám za cíl seznámit co nejvíce podnikatelů, aby si pomáhali nejen napříč Českou a Slovenskou republikou. Online změnil cílovku a dnes může sdílet kontakty, zkušenosti a inspirovat se kdokoliv a odkudkoliv. Máme člena co žije na Bali.Gabriela takto našla spôsob, ako pomôcť ľuďom v jej okolí, aby ich biznis nestagnoval.

Spestriť si dni počas karantény môžeš aj v pohodlí svojho domova, či už si sama, alebo máš pri sebe svojho partnera. Návod, ako na to sa dozvieš v článku Sex v karanténe.

Gabriela na začiatku roku 2019 vytvorila pre podnikateľov nový produkt, ktorý má za úlohu lepšie prepojenie a informovanosť. Jedná sa o tzv. CEO klub. Tento rok sa chystá na otvorenie ďalšie takéhoto klubu. „V září plánujeme otevřít již třetí CEO KLUB, který je o level výše. Je pro majitele firem, kteří už mají zaměstnance a řeší jiné oblasti než osoby samostatně výdělečně činné.“

Ako ryba vo vode

Ako si si už vyššie mohla prečítať, okrem oblasti Smart Networku sa Gabriela venuje aj moderovaniu rôznych akcií. Ku tejto práci sa však dostala pomerne netradičnou cestou. „Díky typologii Socionika a svému okolí jsem zjistila, že moderování je můj talent.“ Postaviť sa pred publikum je pre množstvo plnoštíhlych žien úplne nepredstaviteľné. Gabriela však tvrdí, že tréma ju netrápi. Stres nebo trému mám minimálně. Spíš bych to nazvala respektem. Ale jde o první chvíle, když nevím, co bude za účastníky.“

„Jakmile se naladím na publikum, tak už jsem jako ryba ve vodě.“

Gabrielu môžeme bez zaváhania zaradiť medzi úspešné ženy, ktoré svoj biznis rozbehli nie len v jednej oblasti. Ako ale vníma úspech ona a čo je pre ňu kritériom úspechu?

„Někdo by řekl zisk. Já vnímám jako úspěch to, že to podnikatelé doporučují sami dál, obnovují členství, píší recenze a účastní se našich akcí. U moderování je pro mě úspěch POTLESK, poděkování a že si mě objednají znovu.“

Ak Ťa zaujímajú úspešné plus size ženy alebo sa chceš dozvedieť, aký je rozdiel medzi vnímaním úspechu u mužov a u žien, neprehliadni rozhovor s Lenkou Šťastnou.

Čo je to Smart Network?

Smart Network je podnikateľský klub, ktorý „dáva biznisu ľudský rozmer“. Prepája ľudí, pomáha im budovať svoje podnikanie a inšpiruje. Pripojiť sa môžeš aj Ty. Viac informácií nájdeš na ich webe.

Prečo sa pripojiť?

„Největší přínos networkování jsou nové kontakty jak na klienty, tak dodavatele, velká dávka inspirace, ale také zpětná vazba na to, co kdo dělá.“ Gabriela odporúča Smart Network aj pre tých, ktorí za normálnych okolností naväzujú kontakty len ťažko. „Je to vhodné také pro introverty, kteří si neumí přirozeně na ulici kontakty navazovat. My jim s tím organizovaně pomůžeme a u nás je to už přirozené a dané. Protože to každý čeká. Nemusí se bát nikdo. A neřešíme věk, pohlaví ani váhu. Základ je, aby byl účastník networkingové akce ochotný sdílet kontakty a zkušenosti.“  

Nakoniec sa Gabriela ešte odvoláva na dve heslá, ktoré vystihujú filozofiu jej firmy:

„Kdo nezažije, nepochopí! Buď chytrý, žij v síti!“


Gabriela je príkladom ženy, ktorá si zo svojej postavy nerobí ťažkosti. Aj napriek tomu, podľa jej vlastných slov, na svojej postave neustále pracuje. A tak môže byť inšpiráciou pre nás všetky nie len v pracovnej oblasti. Sledovať ju môžeš na jej Facebooku alebo Instagrame. Ak Ťa zaujala jej práca a podnikanie, rozhodne si pozri aj jej web.

Tvoja Mary

Ahoj VITAJ v XelleLife – priestore nie len pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na Tvojej ceste k sebavedomiu.
Volám sa Mary a ako redaktorka XelleLife Ti prinášam články (nie len) o úspešných plus size ženách, ale aj zaujímavosti z XXL sveta a inšpiratívne témy búrajúce mýty a stereotypy. Milujem spoznávanie nových vecí, no najlepšie mi je doma pod dekou s knihou v ruke. Celý náš život je hľadaním rovnováhy, tak verím, že aj moje články Ti v tom pomáhajú. Veľa pozitívnej energie!

Komentáře