Na životní cestě s úsměvem I. část

Vítám tě milá v novém inspirativním článku,

dostala jsem skvělý tip na rozhovor s úžasně optimistickou Lusi (na instagramu jako @kubisova.lusi ) . Tato žena se i přes svou vážnou nemoc s úsměvem na rtech zúčastnila novodobého hubnoucího tv pořadu a změnil se jí díky tomu celý život. Za to má rozhodně můj obdiv. V tomhle rozhovoru se dozvíš mnoho zajímavostí ze života Lusi a rozhodně neopustíš článek s prázdnou, ale ponecháš si i rady a tipy, které Lusi přináší. :)

Podařilo se vám shodit velké množství kilogramů v rámci pořadu Extrémne premeny Slovensko, jak to probíhalo a  co byl ten prvotní impulz se do pořadu přihlásit?
Keďže ja sama som sa ako extrémne obézna nikdy necítila, v zrkadle som sa nikdy nevidela tak, ako som to potom videla na fotkách a videách, klamala som samú seba, že ja som síce obézna, ale v norme. Tak som sa vlastne do Extrémnych premien prihlásila. Hlavne kvôli môjmu bratovi, ktorému som chcela ukázať, že sa dá zvládnuť schudnúť aj s mojou chorobou a namotivovať aj jeho k životnej zmene. Zároveň som to však brala aj ako osobnú výzvu a skúšku mojej pevnej vôle, že zažijem niečo nové a niečo nové sa naučím. Mala som pocit, že sa vyznám v zdravej strave, bola som celoživotná dietárka a tak ma aj zaujímalo akým spôsobom to budú riešiť odborníci. A v neposlednej rade to bolo aj preto, že v prvej sérii som obdivovala prácu Maroša Molnára a jeho teamu a takisto prácu Chrisa a Heidi Powell v americkej verzii tejto show.

Co byste udělala ve svém životě jinak (období před proměnou), když se na to zaměříte zpětně?
Určite, keby som v minulosti mala informácie, ktoré mám teraz, by som nediétovala, ale by som sa snažila poctivo pravidelne jesť s rozumom a bola by som aktívnejšia. Šport ma nikdy nebavil, ale určite by som sa snažila k nemu prinútiť a neriešila by som to len neustálymi hlúpymi hladovkami.

Je něco, co byste poradila plnoštíhlým ženám v otázce hubnutí – jaký by měl být ten první krok?
Je potrebné si na začiatku uvedomiť, že výsledok treba dosiahnuť celkovou dlhodobou zmenou životného štýlu, netreba chcieť výsledky hneď a rýchlo. Určite odporúčam ženám naučiť sa počítať kalórie, to mi veľmi pomohlo na začiatku chudnutia. Je potrebné takisto sa snažiť byť čo najviac aktívna, už aj samotná chôdza je veľmi dôležitá pre schudnutie.

Proč si myslíte, že si v dnešní době ženy nevěří?
Ženy si neveria hlavne preto, že vyskúšali množstvo rôznych diet a zvyčajne nedosiahli rýchlo želaný výsledok, skončili vyhladované, že by „zožrali aj celú chladničku“ a tým si stále viac a viac uberali na svojej motivácii a pevnej vôli. Je to potom taký bludný kruh.

A co vaše sebevědomí – jak jste na tom byla před a po proměně? Ovlivnila vás tímto směrem proměna?
So sebavedomím som nikdy nemala problém, ale najdôležitejšie je, že sa momentálne cítim aktívnejšie a zdravšie. Celkovo som omnoho spokojnejšia a šťastnejšia. Niekomu sa môže zdať, že mi narástlo aj sebavedomie, avšak všetko to súvisí skôr s tým, že sa mi výrazne zmenil postoj k životu a k tomu čo chcem v živote zažiť a dosiahnuť.

Jaký je podle vás první krok na cestě za sebeláskou?
Podľa mňa je potrebné mať sa rada takú aká som, ale človek, ktorý sa má rád, nedopustí, aby sa nestaral o svoje telo. Vždy som si myslela, že sebeláska je to, že sa mám rada aj tučná, ale teraz už viem, že keď sa mám rada, nedopustím, aby som bola tučná.

Proměna Lusi je opravdu fantastická :)

Co byste popřála čtenářce XelleLife do nových začátků v roce 2020? 
Čitateľke XelleLife želám hlavne veľa energie, úsmevu a radosti do života. Nič nie je také zlé ako sa môže zdať, každá situácia sa môže zmeniť v priebehu pár sekúnd a preto vždy treba veriť, že všetko sa na dobré obráti.

Lusi rozhodně zabojovala a přes veškeré těžkosti, které jí život se sklerózou multiplex přinesl, se přes to dokázala přenést a shodit neuvěřitelných 60 kilogramů. A já doufám, že tě rozhovor nějakým způsobem inspiroval a motivoval do nových začátků :)) . Nikdy není pozdě na to začít něco nového a začít se více o svoje tělo starat, protože tělo máme jen jedno a když se k němu chováme s láskou, ono nám to oplatí :))

Tak a jsme na konci a já ti přeji co nejšťastnější dny a dopřej si také chvíle odpočinku. Nic se nemá přehánět a vše by mělo být v rovnováze :)) V příštím díle se pak dočteš o tom, zda byla Lusi vždy optimistka a jak vypadá její názor na odsuzování plnoštíhlých žen.
Pokud bys chtěla číst víc, ZDE najdeš Lucky příběh o tom, jak shodila téměř 50 kilogramů :) .

S láskou Mia

VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. Tvoja Katarína – zakladateľka XelleLife

Komentáře