Pavlína Čurdová: „Dceru učím, aby viděla kvalitu člověka ne podle toho, jak vypadá, ale podle toho, jak se chová.“

Sme veľmi radi, že tak ako minulý rok, tak i tento rok, sme mohli vyspovedať finalistky Miss Baculaté Křivky. Ide o jubilejný piati ročník. Finále sa uskutoční dňa 17.10.2020 v Hoteli Theresia v Kolíne, v Českej republike.

Prvou finalistkou je Pavlína Čurdová a toto sú jej odpovede na naše otázky.

Aký je príbeh tvojho tela? Bola si od detstva plnoštíhla, alebo si sa XL ženou stala v priebehu života?

Příběh mého těla je poměrně jako na houpačce. Jako malá jsem byla jen o pár kilo těžší než moje spolužačky, ale i přesto jsem měla strašnou potřebu být hubená. Takže jsem cca ve 14 letech jela se 70 kily do Poděbrad na hubnoucí pobyt pro děti. Když jsem se vrátila, tak i vlivem hormonů jsem se celkově zvětšila, a poté začal takový můj maraton hubnutí a přibírání. 

Aké kúsky oblečenia rozhodne nesmú chýbať v tvojom šatníku?

Já opravdu miluju pohodlí a cvičení. Za mě tedy nesmí chybět legíny, džíny a nějaký měkký svetřík. 

Čo považuješ za najväčší úspech vo svojom živote?

Momentálně mám dva největší úspěchy ve svém životě a nedokážu rozhodnout, který je na prvním místě. Jsou to, že jsem se stala maminkou té nejúžasnější holčičky, a to, že jsem po hrozně dlouhé době našla lásku i sama k sobě.

Čo urobíš pre seba ako prvú vec, keď sa necítiš príliš sebavedome, aby si to zmenila?

Pokud se necítím úplně sebevědomě, tak se většinou nalíčím a upravím i v situacích, ve kterých to běžně nedělám.

Ruku na srdce, rada by si schudla?

S klidným svědomím to přiznávám. Jsou místa, kde bych chtěla být menší aspoň o nějaký centimetr. Jsou to např. vnitřní stehna, zadek a ruce. 

Pavlína Čurdová (súkromný archív)

Práve ti zlatá rybka ponúka splnenie troch prianí. Čo by ti urobilo najväčšiu radosť?

První volba by byla moje absolutní finanční svoboda – jelikož bych se mohla věnovat své rodině, koníčkům, cestování a především charitě.

Druhá volba by byla, aby můj manžel byl zdravý a mohl se naplno věnovat svým koníčkům a tomu, co ho naplňuje.

Třetí volba by byla, abych se uměla teleportovat 😀 – kvůli snadnějšímu cestování bez čekání :-)

Máš nejakú i nepríjemnú udalosť, ktorá súvisí s veľkosťou tvojho tela a teraz sa už na ňu pozeráš inak, ako keď sa stala? Čo ti to prinieslo?

No nepříjemných jich bylo poměrně dost (nadávky na ulici, ale i šikana). Co se týká šikany ohledně postavy, tak tou jsem si procházela od základní školy až do svého vztahu. Pokud se na to dívám zpětně a vidím to i u svojí dcery, tak to, jak se dívají děti na svět, je dáno z médií, ale i přes jejich rodiče a příbuzné. Přineslo mi to do života hodně. Když jsem rodič, tak to pozoruji na dceři a snažím se ji nasměrovat směrem, aby měla ráda sebe, ale učím ji, aby viděla kvalitu člověka ne podle toho, jak vypadá, ale podle toho, jak se chová.

Čo by si urobila ako prvé, keď by si vyhrala titul Miss Baculaté Křivky 2020?

Když jsem vyhrála, tak jako první bych obrovsky poděkovala své rodině, která při mně stála a podporovala mě na 1000000 %.

Tvoja Katarína

VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor (nielen) pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. VEĽKOSŤ je v srdci! Tvoja Katarína – zakladateľka XelleLife.

Komentáře