Michaela Šamudovská: „Neverím tomu, že existuje človek na svete, ktorý sa ma rád úplne celý taký, aký je.“

Finále piateho ročníka Miss Baculaté Křivky sa bude konať 17. 10. 2020 v hoteli Theresia v Kolíne v Českej republike. My ti postupne prinášame rozhovory so všetkými finalistkami. Tentokrát na naše otázky odpovedala súťažiaca s číslom 5 – Michaela Šamudovská.

Aký je príbeh tvojho tela? Bola si od detstva plnoštíhla, alebo si sa XL ženou stala v priebehu života?

Príbeh môjho tela… zaujímavá otázka. Od kedy si pamätám, vždy som bola väčšia, vyčnievala od svojich rovesníkov už na základnej škole. Ako výškou, tak aj šírkou. V 14 rokoch mi zistili ochorenie štítnej žľazy, konkrétne zníženú funkciu. V roku 2015 mi ju vybrali úplne, lebo sa postupne zväčšovala. Taký je príbeh môjho tela. Váha je raz hore, potom dole v rozmedzí 10 – 15 kg.

Nezabudni si prečítať článok, v ktorom Týna rozoberá problematiku priateľstva medzi plnoštíhlymi a štíhlymi ženami.

Aké kúsky oblečenia rozhodne nesmú chýbať v tvojom šatníku?

No, toto nie je otázka na mňa. Ja sa nepovažujem za nákupnú maniačku. Môj šatník je chudobný, prevažne zložený z čiernej farby. Ale v mojom šatníku nesmú chýbať legíny. Teraz už som si kúpila pár farebných kúskov, ale čierna je proste moja. Ja ju milujem, nejde len o to, žeby som chcela niečo zakryť alebo sa opticky zúžiť. Pre mňa je to farba elegancie a luxusu.

Čo považuješ za najväčší úspech vo svojom živote?

Určite najväčším mojim úspechom je môj milovaný syn Adam.️ A určite aj to, že som sa odvážila a sadla si za volant trolejbusu. To považujem za svoj najväčší pracovný úspech.

Čo urobíš pre seba ako prvú vec, keď sa necítiš príliš sebavedome, aby si to zmenila?

Postavím sa pred zrkadlo a poviem tej osobe, čo je v zrkadle: Si krásna taká, aká si! Toto mi dalo veľa práce sa to naučiť. Myslím si, že keď sa to naučí každá žena, či už chudá alebo pri tele, má vyhraté. To je prvý krok k tomu, aby sa človek začal mať rád naozaj taký, aký je.️

Ruku na srdce, rada by si schudla?

A kto nie? Nejde len o chudnutie, ide o celkový vzhľad tela. Niekto chce pribrať a nemôže, niekto schudnúť. Neverím tomu, že existuje človek na svete, ktorý sa ma rád úplne celý taký, aký je. Ak áno, tak potom klobúk dole.

Ak ťa téma chudnutia a psychiky zaujíma, odporúčam článok, v ktorom nám odporný pohľad poskytla Mgr. Šárka Šatrová.

Práve ti zlatá rybka ponúka splnenie troch prianí. Čo by ti urobilo najväčšiu radosť?

Tri priania? To je niečo, nad čím fakt nerozmýšľam, ale teraz také naše rodinné prianie je mať vlastný domček. Inak sú to klasické priania ako zdravie, šťastie a peniaze, aby nám nič nechýbalo. Kedže teraz sa celý svet točí okolo peňazí. Ja som rada, že sme zdraví a môžeme spolu tráviť čas, ak to práca dovolí. Takže fakt mi k šťastiu chýba už len ten domček a bude všetko super.

Máš nejakú i nepríjemnú udalosť, ktorá súvisí s veľkosťou tvojho tela a teraz sa už na ňu pozeráš inak, ako keď sa stala? Čo ti to prinieslo?

Na základnej škole ma šikanovali a nemali radi. Ale to sa skončilo, keď som začala študovať strednú školu. To je konkrétny prípad, kedy som sa fakt cítila zle. Bolo to asi pred tromi rokmi v lete, išla som po ulici, mala som na sebe laksláče a z auta na mňa nejaký chlap zakričal, že som tučné prasa a nemala by som vyliezať z bytu. To ma položilo na dosť dlhú dobu.

V tej dobe som bola fakt so sebavedomím na dne, myslela som si, že som škaredá a tučná, že si nezaslúžim byť krásna. No stretla som po čase jednu ženu, ktorá mi vtedy povedala, že som krásna taká, aká som a ona ma naučila zrkadlový trik na zdvíhanie sebavedomia. Trvalo dlho sa to naučiť a stále to nie je na 100%, ale musím povedať, že som na dobrej ceste. A dalo mi to to, že si nemám brať všetko k srdcu. Ľudia sú zlí a urobia všetko preto, aby si sa cítil TY zle. Pritom im vôbec na tebe nezáleží, len im to robí dobre.

Čo by si urobila ako prvé, keď by si vyhrala titul Miss Baculaté Křivky 2020?

Tak ako prvé hehe.. prvá vec, ktorá ma pri tejto otázke napadla bola ožrala sa :- ) Ale popravde netuším, čo by som urobila. V prvom rade by ma to hrozne prekvapilo a musela by som to rozdýchať. Fakt som nad týmto nerozmýšľala, takže na to odpoveď neviem. Ale je jasné že bude oslava, nech už to vyhrá ktorákoľvek z nás. Držím palce všetkým svojim súperkam. A prajem im to.

Nezabudni si prečítať aj rozhovory s ostatnými finalistkami:

Tvoja Mary

Ahoj VITAJ v XelleLife – priestore nie len pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na Tvojej ceste k sebavedomiu.
Volám sa Mary a ako redaktorka XelleLife Ti prinášam články (nie len) o úspešných plus size ženách, ale aj zaujímavosti z XXL sveta a inšpiratívne témy búrajúce mýty a stereotypy. Milujem spoznávanie nových vecí, no najlepšie mi je doma pod dekou s knihou v ruke. Celý náš život je hľadaním rovnováhy, tak verím, že aj moje články Ti v tom pomáhajú. Veľa pozitívnej energie!

Komentáře