Lucie Zikmundová: „Definitivní ano sobě samé přišlo, když jsem se seznámila se svým mužem. A uvěřila, že i baculky se chlapům prostě líbí.“

Finále ďalšieho ročníka Miss Baculaté Křivky sa nezadržateľne blíži. Jubilejný piaty finálový večer bude konať 17. 10. 2020 v hoteli Theresia v Kolíne v Českej republike. Dnes ti prinášame rozhovor s finalistkou číslo 9, s Luciou Zikmundovou.

Aký je príbeh tvojho tela? Bola si od detstva plnoštíhla, alebo si sa XL ženou stala v priebehu života?

Oplácaná jsem byla od malička. Takové sunarové dítě. Váhu jsem začala řešit kolem puberty, držela nezdravé diety. Fuj, třeba tukožroutská polévka. Bylo toho hodně. Nahoru, dolů. Sebevědomí v souvislosti s váhou bylo dost nízké. Trochu mi s přijetím pomohla až vyšší odborná škola a studium v Praze. Další posun nastal v prvním zaměstnání. Vlastně tak nějak sám od sebe. Pracovala jsem jako novinářka a potkávala stovky lidí, kteří mne brali takovou, jaká jsem, bez předsudků. Za přijetí sebe sama ve svém tlustém těle však vděčím zejména kamarádce Katy, která mne vzala na focení plavek k Simoně Ullspergerové (Krásné baculky – projekt již skončil). Ty plavky byly totiž dvojdílné. Definitivní ano sobě samé přišlo, když jsem se seznámila se svým mužem. A uvěřila, že i baculky se chlapům prostě líbí.

Ak hľadáš správnu aktivitu, ktorá ťa bude baviť aj spevní tvoje telo, nechaj sa inšpirovať článkom o aqua aerobicu. 

Aké kúsky oblečenia rozhodne nesmú chýbať v tvojom šatníku?

Jednoznačně kvalitní spodní prádlo ze Správné podprsenky nebo Caresse, zásoba černých punčocháčů a pak už jen vintage a šaty, šaty, šaty a svetříčky v pin up stylu. Na léto ještě několikery dvojdílné plavky.

Čo považuješ za najväčší úspech vo svojom živote?

Největší úspěch v mém životě je můj už téměř šestnáctiletý syn.  To se mi (tedy přesněji nám rodičům) povedlo, myslím, úplně nejvíc.  Život bez dítěte si prakticky už nedovedu představit. Máme báječný přátelský vztah, umí mne rozesmát jako nikdo, potěšit a také uklidnit. Je na něj spolehnutí. Ve škole patří k premiantům, je mimořádně nadaný a zároveň velmi zručný. Po svých dědečcích zdědil skvělé zájmy, rybaří, truhlaří a sbírá známky. Na rybářských soutěžích je na stupních vítězů, v oboru filatelie dosahuje i mezinárodních ocenění na výstavách a vyrábí originální výrobky ze dřeva. Radost mi dělá každý den. 

Čo urobíš pre seba ako prvú vec, keď sa necítiš príliš sebavedome, aby si to zmenila?

Nehovořila bych o tom, když se necítím příliš sebevědomě, ale nepříliš dobře. Na to jsem našla skvělý recept. Jmenuje se „Den pro sebe“.  Rozmazlovací, opečovávací a relaxační terapie. Kosmetika, masáže, vířivka, kadeřnice, manikúra… a udělat ze sebe křupavý salát. :-) Krásně se nalíčit, hezky obléknout a pak si svůj den s rodinou nebo přáteli náležitě užít. Ať u kávy, oběda, nebo kdekoli, kde to mám ráda.

Ruku na srdce, rada by si schudla?

Nechci žádné jiné tělo. To moje je jedinečné a miluju ho i s převisem po porodu, špeky na zádech a striemi. Jen ho chci pevnější a s větší fyzičkou. Na tom pomalu pracuji. 

O úlohe psychiky v procese chudnutia sa dozvieš viac v rozhovore s terapeutkou Šárkou Šatrovou.

Práve ti zlatá rybka ponúka splnenie troch prianí. Čo by ti urobilo najväčšiu radosť?

Že bych si jednoduše mohla přát něco, co je jinak zcela nereálné. Zlatá rybka však neexistuje. Existuje ale jedno řešení. Když něčemu člověk hodně věří, může se jednou jeho přání přetavit do hmoty.  

Máš nejakú i nepríjemnú udalosť, ktorá súvisí s veľkosťou tvojho tela a teraz sa už na ňu pozeráš inak, ako keď sa stala? Čo ti to prinieslo?

Žádnou takovou událost jsem nikdy nezažila.

Čo by si urobila ako prvé, keď by si vyhrala titul Miss Baculaté Křivky 2020?

Poděkovala bych. A to za možnost projít soutěží, protože to pro mne, i jako pro nejstarší finalistku, znamená moc. Pravděpodobně úplně z jiného úhlu pohledu než pro ostatní finalistky.

Nezabudni si prečítať aj rozhovory s ostatnými finalistkami:

Tvoja Mary

Ahoj VITAJ v XelleLife – priestore nie len pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na Tvojej ceste k sebavedomiu.
Volám sa Mary a ako redaktorka XelleLife Ti prinášam články (nie len) o úspešných plus size ženách, ale aj zaujímavosti z XXL sveta a inšpiratívne témy búrajúce mýty a stereotypy. Milujem spoznávanie nových vecí, no najlepšie mi je doma pod dekou s knihou v ruke. Celý náš život je hľadaním rovnováhy, tak verím, že aj moje články Ti v tom pomáhajú. Veľa pozitívnej energie!

Komentáře