PŘEJÍDÁM SE… Mám problém? II. část

Zdravím tě, milá, v minulém článku jsi se mohla dozvědět co to psychogenní přejídání je a čím se vyznačuje.. Pokud jsi došla k zjištění, že tímto druhem přejídání trpíš, nevěš hlavu a začti se do této části, kde se dozvíš, jak si s tímto problémem zkusit poradit i sama. Samozřejmě je zapotřebí i odborné pomoci, ale samotnou snahou zlepšení hodně pomůžeš.. tak se pohodlně usaď a začti se..

Cesta za sebeláskou je většinou dlouhá a trnitá..

Mít se ráda, to je jedno z nejtěžších věcí a je třeba na sobě neustále pracovat. Také je to důležité téma co se týče PPP- poruch příjmu potravy. I to je důvod, proč je tolik žen nemocných, neváží si samy sebe a nemají se rády. Je načase to začít měnit.Nejhorší a nejčastější varianta přejídání je, že si to necháváš sama pro sebe. Nikomu se nesvěříš a hlavně jíš v tajnosti. Takhle (ne)nápadně přibíráš na váze a jsi ze sebe víc a víc zoufalá. Často se setkávám s tím, že ženy nevědí kam se s tímto problémem obrátit. Můžeš si myslet, že to není vlastně žádná porucha. 

Pomoci ti v tomto případě může i sdružení Anabell, které je rozšířeno na třech pobočkách v České republice. Sdružení Anabell se zabývá právě všemi PPP. Anabell nabízí jak nutriční poradenství, tak léčbu v rámci terapie.

Najít klíč ke zdravému pohledu na sebe sama je většinou dosti obtížné..

Jak říkají v Anabell, vždy je za potřebí léčba na několika stranách. 

Být nejen v péči nutriční terapeutky, ale hlavně také dobrého psychologa a psychiatra. Občas ti ke snížení chuti na jídlo mohou pomoci i léky. 

TIPY JAK SI POMOCT SAMA ( OVĚŘENÉ TIPY PŘÍMO Z ANABELL):

 • začni si vést deník

– zkus si zapisovat svoje každodenní pocity, proč jsi zrovna tolik jedla, jak jsi se v této chvíli cítila, jak jsi se cítila po přejezení
 -sepiš si svoje cíle
-začni si vést jídelní záznamy (co jsi jedla celý den a kolik jsi čeho vypila)

 • začít číst knihy o této problematice (můj TIP- Zbavte se svých kil bolesti – kniha o tom jak nás traumata z dětství či dospívání mohou ovlivnit až do dospělosti)
Příroda je vždy lék..
 • začni se sebeláskou a sebepéčí
 • ozbroj se trpělivostí, jelikož cesta za uzdravením se je zdlouhavá
 • zkus si najít lepší aktivity než hory jídla
 • zkus začít jíst pravidelně a nejlépe za pomocí nutričního terapeuta
 • nezabývej se příliš svojí hmotností ať už je jakákoli
 • zkus začít s meditací
 • nelituj se příliš
 • věnuj se svému životu a nezabývej se příliš jídlem neboli problémy
 • obklopuj se laskavostí a stejně takovými kamarády
 • zapomeň na diety
Sebeláska je ten klíč ke štěstí!

Nejdůležitější je podle Anabell přiznat si problém a začít ho s pomocí řešit. Uvědomit si, že na to nemusíš být sama, ale že máš kolem sebe spousty pomocníků. Obklopit se skvělými lidmi, kteří ti mohou být nápomocní. Jak bude léčba postupovat však stojí na tvojí snaze o úplné uzdravení. Dobré je stanovit si priority. Zda se vyléčit vůbec chceš a zda ti tato situace překáží či vyhovuje. Zda vůbec chceš jíst zdravě, zdravě vypadat a žít.  Stanov si také svoje cíle. Žij běžným životem a příliš se problémy nezabývej. 

Sepiš si +- , které ti onemocnění přináší. Je dobré také napsat nemoci dopis na rozloučenou. Rozloučit se a skoncovat s tím (Tipy přinesla Mgr. Jarmila Švédová z Anabell).

Dopřát si občas něco pro sebe, prostě se hýčkat a rozmazlovat, to je to co naše tělo potřebuje. Rozmazlovat se však něčím jiným než jídlem.

Být ve svém těle šťastná, to je oč tu běží…

Zajít si na masáž.

Zajít si s partnerem do welness centra.

Zkusit si najít oblíbenou pohybovou aktivitu.

Zajít si ke kadeřnici či na kosmetiku.

Zkusit si zatančit dle libovolné hudby..

Je toho tolik co můžeš na svém ženství oslavovat. Jsi přeci krásná bytost, něžná a jedinečná. Dopřej si tu něhu, péči.

Myslet pozitivně, to je to co naše mysl nejvíce potřebuje!

Krásný den,

Tvoje Mia

Komentáře