[Příbeh] Jak jsem se účastnila Miss Baculaté Křivky 2019

Ďalší príbeh a rozprávanie zo života Báry, ktorá má nielen XL telo, ale i XL zážitky, ktoré chce s Tebou zdieľať. Článok nie je nami nijak upravovaný, je to autentické zdieľanie od Báry, ktorého si veľmi vážime a preto do obsahu nijako nezasahujeme.

Ahoj,

jmenuji se Barbora Bočková a jsem jednou z 12 finalistek letošního ročníku soutěže Miss Baculaté křivky.  Před finálovým večerem portál Xelle Life vyhlásil hlasovací soutěž pro všechny finalistky a já se stala její vítězkou. Korunku mi předávala osobně Katarína Krajčovičová a dohodly jsme se, že ti  zkusím přiblížit pocity baculky v soutěži krásy.

Bára a ja pri udeľovaní ceny Xelle Life v rámci súťaže Miss Baculaté Křivky 2019

Proč jsem se vlastně přihlásila? V roce 2018 jsem se zúčastnila finálového večera Miss Baculaté Křivky jako doprovod a celá akce mě nadchla. Děvčata z Baculatých Křivek z.s. mi řekly, ať se zkusím přihlásit do dalšího ročníku. Tehdy jsem se tomu smála. Vždyť bych se na to ve svém věku – 43 let – už nehodila. Na konec jsem to po vyhlášení nového ročníku přece jen zkusila. Do finálové „dvanáctky“ jsem se hned nedostala a když mě koncem června děvčata z „křivek“ kontaktovala s tím, zda se nechci zúčastnit Miss jako náhradnice, bylo to jako blesk z čistého nebe. Obří podporou a postrčením pro mě byl můj starší syn, který situaci okomentoval: „Běž do toho, vždyť nemáš co ztratit.“ A tak začal kolotoč zvaný Miss. To, na co finalistky mají ¾ roku, jsme my náhradnice musely zvládnout za 2 měsíce. Pro mě osobně bylo nejtěžší nacvičit společný tanec pouze podle videa a nejjednodušší pro mě byla volná disciplína. Zvolila jsem to, co mi jde nejlíp – složila  jsem veršovanou Ódu na Baculaté Křivky. 

To, že portál Xelle Life vyhlásil hlasovací soutěž, jsem v tom fofru ani nezaregistrovala. V této soutěži mě podpořila jak rodina, tak nečekaná spousta kamarádů a známých a já všem slíbila, že pokud nějakou korunku vyhraji, přijdu se v ní ukázat. Nepočítala jsem s nějakou výhrou, i když jsem tajně doufala.  Jela jsem si to prostě užít. 

Od příjezdu  do hotelu jsem byla jako v jiném světě. Probíhaly zkoušky šatů a prádla na přehlídky a mezitím se nacvičovaly nástupy, chůze a společný tanec. Ani jsme se nenadály a byl tu finálový večer. Od odpoledne se nám věnovaly vizážistky, které nás úžasně nalíčily a pak si nás vzal do parády skvělý kadeřník přezdívaný Zohan.  Byla jsem nervózní, představovala  jsem si jak při společném tanci zakopnu a spadnu a podobné horory. Po odtančení společného tance ze mě nervozita úplně spadla a celý večer jsem si opravdu užila – přehlídky, rozhovor i volnou disciplínu. Ke svému vlastnímu překvapení jsem se nestyděla ani při přehlídce spodního prádla.

V publiku mě podporovala kamarádka Věrka, mí rodiče a neteř s přítelem. Celý večer hrozně rychle utekl a najednou tu bylo vyhlašování. Jako první vyhlašovala vítězku hlasovací soutěže na portálu Xelle Life Katarína a když řekla moje číslo a jméno, nevěřila jsem vlastním uším. Pro korunku jsem si skoro běžela. Pocity nedokážu do teď pořádně popsat – směs překvapení, radosti a taky uvolnění. Bylo to jedním slovem BOŽÍ.  Užívala jsem si každou minutu focení a gratulací. Připadala jsem si opravdu jako královna. Ani jsem se v té euforii nepodívala, co všechno jsem vyhrála. Přála bych každé ženě, dívce, slečně i paní, aby takovýto večer mohla zažít. Nejen, že ti to zvedne sebevědomí, ale zůstanou ti překrásné vzpomínky a zážitky. Takže  pokud  zvažuješ účast v dalším ročníku rozhodně do toho jdi.  Stojí to za to. 

A co se mého slibu týče – s korunkou jsem opravdu poctivě obešla všechny skupiny  lidí,  kteří  přispěly do hlasování.  Hned v neděli po finále jsem si ji  vzala na hokej  a připadala  si jako celebrita. Spousta lidí mi gratulovalo a fotilo se se mnou. I do restaurace, kam chodíme každé úterý na PubQuiz , jsem přišla korunku ukázat. Opravdu si ji královsky užívám.

Tvoje Bára

Komentáře