Príbeh mladej lásky (časť prvá)

Ahoj. Rozhodla som sa, že ako po prvé napíšem niečo o mojich “vzťahoch” ak to teda tak môžem nazvať. Možno sa v tom uvidíš i ty sama, alebo že si zažila aspoň nejakú vec z toho, čo ja.

Takže, kde začať. Začnem asi od toho, keď som zažívala moje prvé reálne zaľúbenie, keď som toho človeka naozaj milovala, ktorého som vídavala takmer každý deň v škole, s ktorým som si písala na sociálnej sieti, z ktorým som vždy túžila ísť aspoň pár krát von. 

Začalo sa to úplne nevinne …

Začalo to úplne nevinne na jednej nemenovanej zoznamke. Ani ja a ani on, sme vôbec netušili, že chodíme na tú istú školu. Ja som bola v 1. ročníku na Strednej škole, on už končil. Zo zoznamky sme si prešli písať na Facebook, kde sme si písali skoro stále. Začal sa mi po chvíli páčiť, páčilo sa mi jeho zmýšľanie, názory, že vedel čo chce. Poznala som ho len z tej virtuálnej stránky, keď sme sa uvideli po prvý krát v škole, zapáčil sa mi ako chlapec, nebol dokonalý, nikto z nás nie je dokonalý. Ale mal nejaké to čaro, ktoré ma očarilo a stále k nemu ťahalo. Páčila sa mi jeho pozornosť, akú mi dával. To, že tu bol pre mňa vždy, keď som to potrebovala, a taktiež to bolo naopak. Po nejakom čase sme vyšli von, rozprávali sme si hocijaké príhody a smiali sa na nich. V tej chvíli som zabúdala na veci, ktoré ma trápili alebo na nejaké problémy, ktoré som mala, či už v rodine alebo nejaké iné. Ja som sa do neho postupne zamilovávala bez toho, aby som mu dala nejaký náznak, že ho mám rada viac ako kamaráta. Stále sme si písali, ja som ho chcela vidieť stále znova a znova, nie len čo sa týka školy. Ale ísť s ním von aj po škole.

Po čase som sa dozvedela, že sa mu páči jedno dievča. V tej chvíli som nevedela ako reagovať, čo mu nato odpísať. Spýtal sa ma, či som v poriadku, či sa niečo stalo, keďže som bola taká iná, odmeraná, sklamaná a hrozne smutná. Byť v niečom živote druhá, je ten najhorší pocit. Hlavne keď si mala nutkanie mu to napísať.  Napísať mu dlhú “slohovku” so všetkými svojimi pocitmi, to čo so mnou urobila jeho správa, že sa mu páči niekto iný, že s ňou trávi svoj čas – keď som chcela ísť von, no on bol s ňou. S dievčaťom, ktoré sa mu páčilo. No nakoniec som sa do toho celého zamotala a z jeho strany padla otázka, či v tom je on, čo spôsobilo, že som smutná. Odpovedala som áno, keď to chcel vedieť, napísala som mu to.. Nevedel čo na to mal povedať, dohodli sme sa, že sa stretneme na druhý deň po škole. V škole sme boli obaja, no nestretli sme sa. Akoby to tak malo byť. Potom mi napísal, že ma hľadal, že so mnou niečo chcel prebrať. Stretli sme sa nakoniec tak ako sme sa dohodli, po škole. 

Nechce ma kvôli mojej postave?

Zhovárali sme sa najprv o niečom inom, keďže som nevedela vôbec kde začať. Ku konci keď sme sa o tom začali konečne baviť, povedal mi, že je tu šanca, že budeme spolu. Mňa to ohromne potešilo a domov som šla s úsmevom na perách no zároveň so slzami v očiach, ktoré sa mi vynorili od šťastia. No stále som si kládla otázku, či ho náhodou neodrádza to ako vyzerám, keďže v tejto dobe sa chlapcom skôr páčia dievčatá typu: štíhle s dlhými nohami, s dlhými blond vlasmi alebo brunetka, ktorá mala pekný zadok, pekné prsia, ploché bruško. Ideálne typy pre chlapov. Keď som si kládla tú otázku, zafixoval sa mi do hlavy fakt, že to je možno práve kvôli môjmu vzhľadu, že nenosím veľkosť XXS ale XXL, že nie som podľa niekoho predstáv, že preto sa mi nikoho nedarí nájsť.

Tak sa to moje trápenie zvyšovalo a zvyšovalo. Po našom stretnutí, kde sme preberali to moje zaľúbenie s dotyčným chlapcom, sme sa stretli už len raz, čo bolo veľmi nádherné, keďže ma vzal na jeho miesto, kde chodieva, keď chce byť sám. Bolo to veľmi krásne, no bolo to naposledy, čo som ho videla takto po škole. Stretávali sme sa odvtedy už len v škole, no písať sme si neprestali, aj keď to už nebolo tak časté, ako kedysi. Začali sme sa hádať na všelijakých veciach, väčšinou som to začala ja, keďže som bola protivná, keď mi spomenul dievča, ktoré chcel. No ako by si reagovala ty, keby ti chlapec, ktorého miluješ napíše, že sa ti ozve neskôr, keďže teraz ide za ňou? Ja myslím, že by si nebola pokojná, tak ako som nebola pokojná ja. Ale vždy som z toho vyšla najhoršia ja. 

Pokračovanie nabudúce …

Komentáře