Pro který typ tváře jsou klobouky nejvhodnější?

Když se řekne podzim, řada z nás si vybaví krásně žlutohnědé barvy, hřejivé kabátky, šály velké jak fotbalové hřiště, které zakrývají polovinu našeho těla, a v ruce horké dýňové latté s vůní tak silnou, že by přerazila zdatný strom.

K tomuto samozřejmě neodmyslitelně patří i pokrývky hlavy a u žen především klobouky, které dokáží svojí rozmanitostí vystřelit úroveň outfitu do jiné dimenze.

Díky mému zcestovalému oku bych si dovolila říci, že u nás nejvíce jdou klobouky vidět v létě. Je to ale veliká škoda, protože klobouky jsou celoroční záležitost a s přicházejícím podzimem si nedokážu představit víc „chic” doplněk.

Podzimní klobouky se většinou vyrábějí z vlněné plsti. Pojďme si říct, že takový podzimní klobouk se hodí skoro ke všemu. Materiálově si rozumí s koženkou, kožichem, lněným kabátem a třeba i s parkou, která je posledních pár let velice oblíbená.

„Každá modelka musí být především osobnost,“ říká modelka Anna Caldrová

Důležitým faktorem je tvar obličeje

Máme hned několik druhů klobouků a každý je vhodný pro určitý tvar obličeje. Spousta žen by ráda nosila klobouky, ale neví který nebo s čím to zkombinovat. Tak si pojďme trochu oprášit základy!

Pokud máš oválný obličej, je to jako kdybys vyhrála ve sportce, protože tomuto tvaru obličeje často sluší veškeré pokrývky hlavy. Od čepic, přes klobouky až po vydlabané dýně.

Opakovaně slýchávám, že kdo má kulatý obličej, nemůže nosit klobouky. Omyl! Stačí pouze vybrat správný tvar, a to je pro kulatý obličej velice dobře známý fedora klobouk, který je nahoře promáčknutý se středně velkým okrajem (krempou). Obličej opticky protáhne.

Hranatý obličej si zaslouží zjemnit a opticky protáhnout. Čehož nedocílíme bohužel fedora typem klobouku, ale spíš kulatým kloboukem s většími okraji (krempou), který jde stáhnout více do obličeje.

Kam na klobouky?

Často se stává, že ženy chybují už při samotném nákupu a po jediné zkoušce usoudí, že jim klobouk jednoduše nesluší. Domnívám se však, že mnohé z nás při nákupu podprsenky taky nezkusí pouze jednu jedinou a jdou domů. Dej kloboukům šanci, zaslouží si ji!

Těm, kdo nemají zkušenosti s klobouky a neví, který sedí jeho typu obličeje a hlavy, určitě doporučuji navštívit specializované obchody.

Pokud už víš, jaký typ ti sedí, tak zřejmě víš, kam jít nebo kde objednat, ale pro ty, co to neví, tu mám pár tipů, kam na ně:

Amazon nabízí poměrně velkou škálu klobouků a často najdeš i ty, které mají i rozměry na větší hlavy nebo naopak menší.

Mercedes mezi klobouky je jak jinak než česká firma Tonak. Samozřejmě cena je přizpůsobena kvalitě ruční práce. Kamenné obchody se nacházejí v Praze a Novém Jičíně. Jinak můžeš objednat on-line.

Za zmínku stojí i Reserved, který má také v nabídce klobouky s různými velikostmi, což se ukazuje jako důležitý prvek, protože ne každý máme stejnou velikost hlavy.

Na závěr moje tipy

Klobouky já osobně považuji za nedílnou součást mého šatníku. Řadím je ke vkusným doplňkům, které často podtrhnu výraznou bižuterií. Neboj se kombinovat, neboj se barev, jednoduše se přestaň bát být vidět. Narodili jsme se všichni k tomu, abychom žili, ne se báli.

  • Pokud jdeš kupovat klobouk poprvé, dbej na to, aby při zkoušení bylo zrcadlo natolik velké, že se uvidíš celá a uvidíš, jak klobouk koresponduje s celkovými rozměry.
  • Pokud budeš objednávat klobouk on-line, měj na paměti, že pokud je klobouk psaný jako one size (jedna velikost), tak má rozměr při obvodu 56–58 cm – ne víc!
  • Jestli máš strach nosit klobouk právě proto, že máš krátké vlasy, vůbec neměj. Jedinečná příležitost využít uši, které nejsou zamotané do vlasů, krásnými šperky!

Doufám, že moje malá klobouková příručka se bude v budoucnu hodit všem nekloboučnicím s touhou stát se hrdou majitelkou jednoho z nich!

Kloboukům zdar!

Tvoja Saška

Jmenuji se Alexandra ,trvale žijící v srdci Londýna. Díky cestování jsem našla cestu sama k sobě i ke svému tělu. Ráda se směji,rozdávám radost a miluji módu. Budu moc ráda,když právě tebe budu inspirovat svými řádky v Xelle life! Moje módní dobrodružství můžeš sledovat na Instagramu Ze života Sašky tašky

Komentáře