Prostor pro sebe a spokojený život

S klienty nejčastěji řeším jak si vyhradit prostor pro volný čas, jak ho ohraničit a poctivě ho využít. Tento prostor, v porovnání s ostatními, je mnohem menší.

Čas vyhrazený pro práci a rodinu, je větší a často neměnný. Odpracuješ si přibližně stejný počet hodin a o rodinu se staráš plus mínus stejný čas. To, jak naplníš svůj volný čas, bude definovat tvůj životní styl, který se následně prolne do kvality tvé práce a toho, jak budeš trávit čas s rodinou.

Nastavením mého vlastního osobního prostoru se věnuji přes 20 let, od doby, kdy jsem poprvé vstoupila do fitness centra. Byl to okamžik, kdy jsem začala budovat svůj životní styl. U nás v rodině nikdo nesportoval a vytvořit si prostor pro své koníčky pro mě bylo zcela nové.

Během cvičení jsem postupně začala pronikat do tajemství stravy a toho, jak jídlo ovlivňuje naše zdraví, mentální a fyzický výkon. S tím přišel zcela nenásilně prostor vyhrazený pro vaření a další vzdělávání se v péči o zdraví. Důležitou a nezbytnou roli hrál také dostatečný spánek a regenerace.

Určitě jsi někdy zažila, že jsi šla pozdě spát a druhý den jsi měla větší chutě na sladké a na sacharidy. Spánková deprivace a pozdní spánek totiž snižuje nejen výkon a soustředěnost, ale také podporuje obezitu a přejídání. Nejlevnější rada na hubnutí, kterou ti mohou dát, je: dodržuj spánkový režim od 22h do 6h.

Prostor, který si dopřeješ pro sebe a svou regeneraci, ti bude sloužit jako skvělý pomocník na cestě za dosažením vitálního života XL ženy. Neměj obavy ze změny. Zvládneš to. Tvé tělo tvou snahu s láskou ocení. Nech se překvapit. Držím ti palce a neváhej se na mě obrátit s případnými otázkami. Doprovázím totiž mnoho žen, které mají podobnou zkušenost se svým XL tělem. Budu se těšit!

Veronika Tichá

Holistic Lifestyle & Fitness Coach

Komentáře