S úsměvem jde všechno líp II. část

Zdravím tě moje milá a přináším ti další část rozhovoru s věčnou optimistkou Lusi (na instagramu jako @kubisova.lusi ) . Tato žena se i přes svou vážnou nemoc s úsměvem na rtech zúčastnila novodobého hubnoucího tv pořadu Extrémné premeny Slovensko a změnil se jí díky tomu celý život. V prvním díle rozhovoru jsi se mohla dozvědět, jak se jí podařilo shodit velké množství kil – 60 kg a jak na sobě zapracovala.
První díl rozhovoru nalezneš ZDE :) Tak si uvař nějaký dobrý čaj či kávičku, pohodlně se usaď a začti se :))

Lusi vyrůstala v rodině, která se vždy snažila ke všemu přistupovat pozitivním způsobem ..:). Díky tomu je Lusi taková jak ji dnes její okolí zná – úsměvavá a na první pohled snad bezstarostná. Její život však nebyl vždy jen peříčko a zažila si v životě i horší chvilky.: ,,Vyrástla som v rodinke, kde obaja rodičia boli učitelia a boli sme štírka súrodenci – ja, mladší brat a najmladšie sestry dvojičky. Žili sme si život v takej svojej bubline, z detstva mám len krásne spomienky plné behania v prírode a rodinnej lásky. Moja mamina ma už od malička učila sile pozitívneho myslenia a aj tomu, že môžem dosiahnuť úplne všetko čo chcem. ”

Lusi s rodinou

Lusi je vděčná za to k jakému přístupu ji vždy vedli rodiče a to ji mnohdy usnadnilo těžké situace v životě. U Lusi byste na první pohled nepoznali to, že se už delší dobu potýká s těžkou nemocí. ,, A naozaj sa mi tento prístup k životu osvedčil, vždy som mala nejaké šťastie a vždy sa ku mne dostalo všetko, čo som k životu potrebovala a nikdy som netrpela žiadnym nedostatkom alebo nejakými veľkými problémami.

Dětství měla radostné a do teď se sourozenci skvěle vychází, jediné co ji dlouho trápilo byla obezita. Správný vztah k jídlu i k pohybu nalezla až nyní v dospělém věku. Vnitřně byla její váha to, co ji dříve sžíralo.. ,,Jediné, čoho som sa roky nevedela zbaviť bola obezita, ktorá mi postupne začínala komplikovať život. Bola som stále hladná, neustále som si od rodičov pýtala sladkosti a nechcelo sa mi športovať. Už v období okolo 12 rokov som bola obézna a musela som absolvovať aj liečenie pre obézne deti na Sliači. Možno práve v tom období sa v mojom vnútri zrodila vízia „tučnej Lucky“, ktorá ma sprevádzala celým životom.”

Lusi je se svým tělem nyní v harmonii

Nejvíce však Lusi její obezita trápila v pubertě. Hodně se potýkala s pocity méněcenosti, přesto byla vždy poctivá v rámci učení a už tehdy se v ní probudil velký zájem o knihy. V knihách se, jak říká, vždy našla. Byla s nimi přesně taková jaká být chtěla a návštěva knihovny byla jako návštěva nejlepší kamarádky.. : ,

,, Čím viac som čítala, tým som nadobúdala stratené sebavedomie a utešovala som sa tým, že múdre ženy nemusia byť krásne. Zaujímavé však je, že keď sa pozerám na staré fotky, tak už okolo 15 rokov som z detskej obezity vyrástla a bola som úplne normálne dievča s normálnou zdravou postavou. Niečo iné však bolo zafixované v mojej duši. Vnútri mňa som bola obézna neplnohodnotná a stále som žila v tom, že musím držať diétu. Stále som mala pocit, že ma kolektív neakceptuje, v škole som bola skôr tichšia, bála som sa prihlásiť alebo vyjadriť svoj vlastný názor.”


Lusi je natolik pozitivní, že spousta lidí se může ptát: jak to jen ta žena dělá? A kořeny k jejímu pohledu na svět tkví už v jejím dětství. Díky víře v Boha dává víru i do svého života a situací. Nezavrhuje však ani fakt, že zákon přitažlivosti funguje :).: ,, Snažím sa netrápiť sa malichernosťami, pretože verím, že všetko v živote je tak, ako má byť. V to čo verím sa stane. A to čo ku mne má prísť, ku mne príde, ale aj ja pre to niečo musím urobiť. Nie je to však o tom, čo človek vyžaruje navonok, ale o tom, čo má človek v sebe. Občas sa to môže javiť nezodpovedne, ale väčšinu problémov najprv riešim v sebe pocitovo a rozmýšľaním nad tým, prípadne sa poradím s niekým, kto sa v problematike lepšie vyzná ako ja, ale v prípade, že neviem problém vyriešiť, nechám ho tak, nechám vyriešenie na vesmíre.”

Raduje se stále se života…


Lusi se snaží řešit věci s klidem a nadhledem, přesto někteří lidé tohle nechápou či nedokáží, ona na to však má svůj pohled: ,,Veľakrát sa veci vyriešia samé. Zákon príťažlivosti je v tomto prípade pre mňa skôr to duševné a psychické, neaplikujem to na materiálne veci, snažím sa byť vždy vďačná za všetko čo mám a málokedy chcem viac.”

Lusi není nyní jen majitelkou krásné postavy, sebevědomí a úsměvu na rtech. Je to také máma. Má dvě děti, už skoro v pubertálním věku a přesto šla do pořadu Extrémne premeny Slovensko a zvítězila sama nad sebou.:,,Najviac som začala priberať v období, keď som otehotnela a keď sa mi narodili deti. Celkovo to bolo náročné obdobie, keďže mám deti narodené len 1,5 roka po sebe, Jurajko má momentálne 12 rokov a Ninka bude mať 11 rokov. Paradoxne, po pôrodoch som pribrala ešte viac ako pred pôrodmi, je to dosť pravdepodobne aj preto, že som vôbec neriešila čo a kedy jem, nemala som dostatok spánku, pohybu a nemala som žiadnu šancu dodržať nejaký pitný a diétny režim. V mojej hlave som bola obézna už aj pretým, čiže sa dá povedať, že keď som nabrala tehotenské kilá, tak som sa už úplne opustila.”

Dokázala zabojovat i přesto, že se o děti musela dělit ve střídavé péči s exmanželem.. Rozvod jí dal rozhodně zabrat a poté přišlo kruté zjištění ..: ,,Na kilách a na psychike sa prejavil pravdaže aj rozvod a potom aj zverenie detí do striedavej starostlivosti s exmanželom, čo som zozačiatku zvládala veľmi zle. Do toho prišlo ďalšie nepríjemné zistenie, keď mi diagnostikovali pred 8 rokmi sklerózu multiplex a obávala som sa, že skončím na vozíčku. Vedela som, že musím niečo urobiť aj so svojou váhou, ale po každej diéte, kedy som schudla, prišiel jo-jo efekt a nakoniec som vždy mala viac kíl ako pred začatím diéty.”

Každý se s nemocí vypořádává po svém a Lusi se z ní nezhroutila a cítila naopak potřebu pomoci druhým. Za charitativními projekty pak vyrazila do dalekých krajin a pomoc druhým lidem ji rozhodně prospěla se s nemocí vyrovnat po svém a mít ze sebe přitom dobrý pocit.. :

V soutěži Extrémne premeny Lusi zvítězila především nad sebou ..

,,Vrhla som sa našťastie na prácu a na ďalšie charitatívne projekty v zahraničí, ktoré mi pomohli prekonať toto zlé obdobie a nemala som čas ani riešiť to, že mám nejakú chorobu. Postupne som sa zapojila do viacerých charitatívnych projektov na Kapverdských ostrovoch, konkrétne na ostrove Boa Vista som bola 8x, kde som pomáhala pri zabezpečení školských pomôcok a oblečenia sociálne slabším deťom zo slamov. Našla som si tu množstvo úžasných kamarátov a ostrov je dodnes mojou srdcovkou a veľmi rada sa tam vraciam.“

Lusi k tomu, že cestuje takto za pomocí druhým, pracuje v reklamní agentuře v Bratislavě a v ní má na starost hned několik různorodých projektů. Nezažívá tak díky tomu stereotyp. Svoji práci má takřka jako koníček a pracuje poté i z domu na PC. Díky tomu pak má i čas na cestování.. :

Pro porovnání :) Lusi shodila neuvěřitelných 60 kg

,,Vo svojom súkromnom voľnom čase som sama precestovala skoro celú Európu a začala som sa venovať aj organizovaniu poznávacích zájazdov. Cestovanie je pre mňa hobby, ktoré mi dokáže vyčariť najväčší úsmev na tvári a nemienim sa ho nikdy vzdať a práve preto sa chcem udržať fit a zdravá.”

Když jsem se Lusi zeptala, jak podle ní vypadá sebevědomá žena, nejdříve zaváhala, ale poté odpověděla zcela jasně a souzním s její odpovědí.. Přesto není cesta k sebevědomí lehká a je zcela pravdou, že ne každý si věří právem a ten kdo si naopak nevěří, by si věřit měl :)): ,, Sebavedomá žena by si mala v prvom rade veriť a mať rada samú seba, ale nemala by to prenášať na iných ľudí. Sebavedomie by malo zo ženy vyžarovať prirodzene, ale je to v prvom rade vec jej vnútorného vnímania samej seba. Myslím, že sebavedomá žena môže byť kľudne aj tichá osoba, ktorá sa nemusí ani veľmi presadzovať, nemusí byť nutne autoritou pre svoje okolie a ani nemusí byť vždy na prvom mieste. Vnímam to skôr ako vnútorný pocit toho, že verím sama v seba a nedopustím, aby niekto iný znižoval moju hodnotu vo mne samej.“

V rozhovoru s Lusi jsem se rozhodla neopomenout zeptat na její nějaké triky a rady: ,, Už veľmi dlhú dobu mám na zrkadle v kúpeľni nalepený citát, ktorý mi vždy pomáha v ťažkých chvíľach. A to je: „Neznamená vôbec nič, ako sa práve teraz veci môžu zdať. Život má vo zvyku sa úplne zmeniť v priebehu 24 hodín. Dokelu, niekedy aj v priebehu 24 minút. Neopováž vzdať sa zajtrajška len kvôli tomu, ako veci dnes vyzerajú. Ani na to nepomysli….“ N.D.Walsch

A pozitivní energie.., kde ji vlastně vzít? : ,, Najpozitívnejšiu energiu mi dodajú vždy tie veci, ktoré mi už len pri spomienke na ne vyvolajú na tvári spontánny široký úsmev. Naučila som sa, že týmto spôsobom si dokážem dobrú náladu aj privolať, stačí mi si na chvíľku sadnúť v tichu so zavretými očami a zvizualizovať si na niektorú z mojich najkrajších spomienok a po chvíľke naozaj príde dobrý pocit”

Stále úsměv na rtech :)

Otázka na tělo na závěr…
Setkávala jste se ve svém životě spíše s muži, kterým imponovaly plnoštíhlé ženy, anebo přesně naopak? Proč dle vás muži obvykle vyhledávají pouze štíhlé ženy, anebo je to jen mýtus? 
V živote som stretávala najmä mužov, ktorý postavu ženy samostatne neriešili. Zvyčajne som sa stretávala s mužmi, ktorí riešili ženu ako celok a čo z nej celkovo vyžarovalo. Pravdaže boli typy mužov, ktorým sa páčili len štíhle ženy, ale takisto som mala kamarátov, ktorý tvrdili, že sa im páčia viac plnoštíhle ženy. Najdôležitejšie však je, aby žena poznala svoju hodnotu a aby mala rada sama seba.

Pokud by tě zajímal další názor i ze strany muže na plnoštíhlé ženy mrkni na článek o muži, který kreslí ženské křivky PŘEČÍST SI HO MŮŽEŠ ZDE :))

Tak to vidíš milá, je to vždy především o tom, co ty sama vyzařuješ a jak na ostatní působíš. Jelikož to jak se samy cítíme ve svém těle ať už jsme jakékoli váhy či vzhledu.. to je to, na co by ses měla zaměřit a věřit vždy v to dobré u sebe a hledat u sebe především kvality. Vždy je něco, co nám může zlepšit den a za co se můžeš pochválit :)) Jen se přestat zbytečně mračit na svět a kritizovat .

Tak to byla 2. část rozhovoru s Lusi a já ti přeji co nejkrásnější předjarní dny a to, abys našla důvod k lásce k sobě a myslím, že bys měla slyšet, že především ty jsi ten důvod… :)

S láskou tvá Mia

Ahoj VÍTEJ v XelleLife – prostoru nejen pro plnoštíhlé ženy, kde můžeš najít isnpiraci a podporu na tvojí cestě k sebevědomí. Já jsem Míša, ale doma jsem prostě Mia. Nejraději jsem s rodinou při svitu svíčky a příjemné hudby. Doma mě najdeš mezi deníky a vykládacími kartami či na iPadu, nebo jak něco čtu či píšu. Venku mě najdeš často za oknem té nejútulnější kavárny/čajovny. Najít mě můžeš i za oknem letadla. Nejvíc mně však jde a baví psaní a jsem opravdu vděčná, že můžu být redaktorkou XelleLife a psát právě pro tebe. ♥️


Komentáře