Sebeláska část II. – Dieta a sport

Ahoj!

Naposledy jsem se loučila s malou ochutnávkou, co se dočteš příště.

A to příště je tu! Už jsem byla dokonale smířená s tím, že moje tělo nemá tu správnou velikost a rozhodně do něj řezat nenechám. Tak co, kde teda začít? Šla jsem na to dle svého uvážení tradičním krokem zvaným “Dieta”. Jako správná žena, která jde s dobou, otevírám internetový prohlížeč a píšu: Jak nejrychleji zhubnout. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Celkem 128,956 článků a rad, jak dospět ke krásnému tělu a být sexy! No to se mi to zjednodušilo . Vyselektuji tedy výběr všemožných tabletek, koktejlů a nápojů.

A první příspěvek: mléčná dieta. No vida, mléka mám dost, tudíž mě to jako maminku na MD nijak finančně nezatíží. Nebudu více ten šílený týden s touto dietou a 2 kg navíc rozmazávat. Pamatuji si jen hlad a to, že se pomalu cítím jak velká chodící láhev od mléka. Dobrá, chybami se člověk učí, jdu dál. Tukožroutská polévka. No páni, mám si uvařit polévku a jist ji, co hrdlo ráčí. To bude to pravé, ne nebylo a vlastně ani levé . Tuším, v čem tkví to kouzlo diety, ta polévka, jen co se začala vařit, odradila od jídla jistě i souseda. Moje představa o hubnutí dostávala celkem na frak. Dodnes sama nevím, jak jsem se dostala k LC stravování (tzv. nízkosacharidové dietě), ale už mě rok a malý kousek neopustila.

To všechno jsem já …

Začátky byly kruté, to víte všude Vám sdělují, jak je hubnutí o malých porcích a nízkotučných jídlech. A tento způsob je pravý opak. Naučila jsem se žít bez pečiva, cukru a příloh k jídlu. Jaká byla pro mě radost, když po měsíci moje váha ukázala -10kg. Moje motivace byla jasná a přesvědčení že dělám dobře také. LC už po roce neberu jako dietu, ale způsob stravování.  Jídla jsou strašně zábavná, protože nutí člověka přemýšlet, co na talíři bude. Strava není spásou všeho, a tak přišla další myšlenka a tou byl sport. Řekla jsem si, že začnu běhat. Ano, další hrozně rozumný nápad. Dodnes si pamatuji, jak  se po 1 km snažily moje plíce zjevně běžet napřed, avšak dech zůstával někde 200 m za mnou. Po téhle zkušenosti jsem zvolila menší zlo formu “rychlochůze” a u ní jsem pak, ruku v ruce s návštěvou bazénu, zůstala.

Moje cesta zatím není u konce a ani sama nevím, kdy bude. Nemám cíle v kg, nebo v cm, očekávám že ten pocit konce naleznu v hlavě, anebo v zrcadle.

Pokud i ty jsi ta, která by chtěla se svými kg začít smlouvat, věř, že to lze. Posílám foto své změny za poslední rok a kousek, jako motivaci. Nebudu slibovat jak je to lehké, to totiž není a nebude. Co ti můžu slíbit je to, že pokud opravdu chceš, tak výsledek přijde. Pokud bys chtěla podpořit, ráda tě uvítám ve skupině Xelle Active Women zde na FB.  Najdeš tam mne, další inspirující ženy i nekonečnou podporu pro tvůj cíl.

Z mého dnešního článku, plného pokusů najít správnou dietu i pokusů o sebevraždu v podobě běhání, je to vše.

Příště se s tebou podělím o pár řádků k účasti na Miss Baculaté křivky a setkání s 11 neuvěřitelně skvělými ženami. A prvními smíšenými pocity, které hubnutí sebou přináší. Protože ne vždy je to jen pozitivní a dělá to člověka šťastným.

Pokud jsi dočetla článek až sem, budu ráda, když se podělíš o to, jak jsi na tom se sportováním a hlavně co ty a můj milovaný běh .

Komentáře