Seznamování on-line

Ďalší článok v rubrike „Cesta srdce“ znamená, že mám pre Teba autentický príbeh, ktorý nám prišiel do redakcie od Báry. Text nami nie je nijako upravovaný.

Nikdo nechce být sám

Člověk je tvor společenský a téměř nikdo nechce být trvale sám. Stejná jsme i já. I když jsem 2x rozvedená, stále se nevzdávám naděje, že to jednou vyjde. Nemám problém se seznámit – jsem přátelská, veselá a ráda se bavím. Jen s přibývajícím věkem ubylo příležitostí k seznamování. Je to nejen tím, že mám firmu a děti, ale také tím, že už mám kolem sebe ustálenou skupinu přátel a pokud někam vyrazím, je to většinou se stejnou partou. To se pak vztah hledá velmi těžko. 

Internetová seznamka

Po dlouhém váhání jsem se rozhodla vyzkoušet internetové seznamky. Tomuto typu seznamování jsem se dlouho vyhýbala, protože několik mých kamarádek nemělo zrovna nejlepší zkušenosti. V září jsem se konečně rozhoupala a přihlásila se do jedné seznamky placené a do dvou na facebooku. V placené seznamce jsem čekala, zda mě někdo osloví. Přes to, že jsem pravdivě vyplnila vstupní dotazník a upřesnila, koho vlastně hledám, zájemci se zrovna nehrnuli a pokud už se ozval nějaký muž, byl z druhé strany republiky, pro mě zcela nepřijatelného věku – maximální přijatelný věkový rozdíl pro mě je   +-10 let od mého, měl naprosto jiné zájmy než já. Prostě ani po 2 měsících žádná shoda. Registrace mi ještě do konce roku běží, ale myslím, že to byla zbytečná investice.

Bára je sebavedomá žena a v spoločnosti príťažlivých mužov si to vie užívať

Tří nejčastější kategorie

Ve facebookových seznamkách jsem zvolila jednu pro baculky a jednu bez  vymezení. Vložila jsem fotky a inzerát, kde jsem uvedla odkud jsem, kolik mi je a své koníčky. Kromě několika pozdravů a pochval se pár dní nic nedělo. Pak mě začali oslovovat pánové a já se nestačila divit. Pro Tvoji lepší představu jsem zájemce rozdělila do tří nejčastějších kategorií: 1 –  Hledající náhradní matku  –  to byli  pánové ve věkovém rozpětí 20 – 26 let. Podotýkám, že svůj věk 43 let jsem do inzerátu uvedla. Na můj dotaz, zda si všimli, kolik mi je, odpověděli, že ano a že s tím problém nemají.

Bára a jej inzerát

Oni možná ne, ale já ano, když mám dvacetiletého syna. Nevím, zda vypadám jako starostlivá náhradní matka, ale rozhodně nikomu chůvu dělat nehodlám.  2 – Sexuální loudilové– to byla bohužel největší skupina mužů. Ti nejdřív napsali, že mají zájem o vztah a hned v další větě se buď zeptali, jak to mám ráda nebo začali loudit fotografii v negližé nebo i úplně nahou. Jako vstřícné gesto poslali svoji fotografii ze sprchy, z vany, v trenýrkách nebo bez nich. Našli se i tací, kteří rovnou poslali místo obličeje fotku svojí chlouby. Hrozně se pak divili, že fotku nepošlu a ani o sexu si s nimi psát nebudu.  3 – Hledající pečovatelku– to byli muži, kteří mají většinou malé dítě a hledají k němu chůvu, případně levnou pracovní sílu, která se postará o dítě, domácnost, dům, zahradu a případně stárnoucí rodiče. Jedno mají všechny skupiny mužů na seznamkách společné – nejsou příliš ochotní vyvíjet nějakou  aktivitu. Často napíší pouze „Ahoj.“ a čekají, až je ženy osloví, navrhnou schůzku nebo za nimi rovnou přijedou. To bylo pro mě velkým zklamáním. Většina žen přece chce být dobývána, chce si užít trochu romantiky v podobě kytky na prvním rande, pozvání na večeři nebo do kina, bez ohledu na to kolik jí je let. To opravdu muž čeká, že když mi pošle fotku svého přirození a napíše „Vypadáš, že to máš ráda, přijeď, rozdáme si to.“ , seberu se a přijedu za ním? 

Ale abych nebyla jen negativní – našly se i vyjímky. Několik inzerátů bylo opravdu vtipných a kreativních a velmi mě zaujaly a pobavily. Mrzelo mě, že to byli pánové mimo moji věkovou kategorii, k mému překvapení to byli „mlaďoši“ okolo 30 let. 

Závěrem bych jen chtěla říct, abys byla při internetovém seznamování opatrná, ale dá se u toho užít i spousta legrace. Příjemné seznamování Ti přeji.

Tvoja Baruš76

VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. Tvoja Katarína – zakladateľka XelleLife

Komentáře