Tri must have vrchné kúsky, ktoré poslúžia v každom ročnom období

Ak príde na to, čo na jeseni najviac milujem, tak je to fakt, že sa postupne ochladí a ty máš možnosť na seba vrstviť oblečenie, pretože už predsa len prichádza koniec roka. Ak si sa pri tejto vete práve chytila za hlavu, ja tiež. Ale jeseň milujem. Rovnako ako jar.

Viem, že jar a jeseň už pomaly, ale iste zanikajú a zo žabiek skáčeme priamo do čižiem. Avšak, na tých pár dňoch, kedy je vonku 22 stupňov a stromy sa sfarbujú do žlta a oranžova si užívam to, že môžem využiť trošku viac oblečenia.

A toto sú tri bundy/zvršky, ktoré rada kombinujem a je jedno, ako je vonku. A odporúčam ich aj tebe, pretože ich určite využiješ. Veď pozeraj! J

Rifľová bunda

Ak by som mohla, tento kúsok by som nosila aj v zime. Hej, aj v tej najkrutejšej zime, čo tu kedy bola. Samozrejme, je to skôr voľnočasový kúsok, rozhodne nie je vhodný do práce, pokiaľ si na vyššom poste, ale inak sa dá skombinovať ako s rifľami či sukňou, tak so šatami. Jednoducho, je to ten univerzálny kúsok, ktorý „zachráni“ a oživí akýkoľvek outfit.

Trendy sú aj dlhšie (a podšité) rifľové bundy. Sú na ozaj chladnejšie dni a možno v nich prežiješ aj chladnejšie ráno. Pri plus size postave by malo platiť, že by si nemala mať kúsok objemný a veľký, široký a nazberkaný, čo ešte rozširuje postavu. Platí však aj to, že ak si ju vyskúšaš a bude ti sedieť, smelo do toho.

Sako

Nie kostýmové, hoci aj to sa samé o sebe dá pekne kombinovať. Mám rada veci v univerzálnych farbách, takže by som odporučila čierne. Ak bude mať vnútornú podšívku farebnú /prúžkovanú/niečím zaujímavú, prečo nie.

Sako mi najviac pasuje v kombinácii s nohavicami či rifľami (pokojne aj modrými) a jednofarebným tričkom či blúzkou. Nebránim sa však ani kombinácii s pomerne štýlovou denimovou sukňou. Ale ponúkam inšpirácie, slová nevyjadria to, čo mám na mysli. :-)

Svetrík – jednofarebný, jednoduchý

Ak nie si svetrový typ, nebudem ťa veľmi do svetríka nútiť, ale je to elegantná a prijateľná forma zvršku, ktorá sa tiež hodí takmer ku všetkému. K elegantnej sukni, ktorú doplníš o zaujímavejší top a potrebuješ ešte niečo navrch, k midi sukni a bielej blúzke, ku ktorej sa ti nehodí sako alebo bunda, či k šatám, keď chceš pôsobiť ako dievčatko.

Samozrejme, nelimitujem ťa jedným kúskom, iste ich môžeš mať niekoľko, pretože farebných kombinácií je neúrekom a vlastne ku každému sa hodí niečo iné. Vybrať si môžeš jednu farbu, ktorá sa ti hodí do šatníka alebo je tvoja obľúbená. Alebo zvoľ jemnejšiu, napríklad pudrovú či inú pastelovú farbu, ktorá je nenápadná a nebude tvoriť gro celého outfitu. Prípadne, zvoľ čiernu, ktorá je opäť univerzálna a zároveň elegantná. Alebo štvrtý tip – vyber si prúžkovaný či bodkový svetrík, ktorý je síce sám o sebe smerodajný, ale rozhodne dokáže outfit pekne rozbiť.

Komentáře