Už si mám čo obliecť!

Mám pre Teba ďalší príbeh v rámci rubriky „Cesta srdce“, miesto, ktoré je akoby blogom pre všetky ženy, ktoré chcú tiež prispievať do nášho magazínu svojím príbehom. Tentokrát pôjde o zdieľanie Marcely Juríčkovej…

       

Osobná Amerika

Pozdravujem ťa! Nakoľko viem, aké máme my všetky často problém s nájdením toho správneho oblečenia, či obuvi, rada by som ti porozprávala o tom, ako som nedávno objavila svoju osobnú Ameriku. Takže mi reálne hrozí, že už nebudem musieť stáť v šatníku ráno a vzdychať, že si nemám, čo obliecť.

Minule v práci sme sa rozprávali, kto kde kupuje oblečenie a jedna moja kolegyňa, tiež bacuľka, spomenula, že má rada značku Dorothy Perkins a tiež spomenula, že pozná značku Asos, ale odtiaľ si ešte nič neobjednala.

Nebolo mi treba viac. Hneď v ten deň som cestou z práce vo vlaku začala googliť, prvý cieľ – Asos. Úprimne, odpadla som už po prvom pohľade. Krásne kúsky, niektoré síce na mňa príliš odvážne, iné zas príliš športové, či prikrátke. Mne je vlastne väčšina oblečenia krátka, meriam totiž 181 cm. Šaty u nás na Slovensku takmer vôbec neviem kúpiť, ku všetkému musím nosiť nohavice. Na Asos som si nahodila filter, pozerala som si šaty, lebo práve na tie som bola zvedavá.

Pomoc s veľkosťou

Keďže som netušila, aké majú veľkosti, teda, ako zodpovedajú veľkostiam, na ktoré som zvyknutá, objednala som si na začiatok jedny šaty, veľmi sexy, naozaj, veľmi. A potom ma čakalo príjemné prekvapenie, totiž, keď som išla dokončiť objednávku, stránka si odo mňa nepýtala len tak obyčajne moju veľkosť. Oni totiž majú systém, ktorý pomocou niekoľkých otázok určí dve veľkosti a zároveň napíše aj % vyjadrenie pravdepodobnosti, ako vám dané veľkosti sadnú. Tento program berie do úvahy nielen miery, ale aj vek, typ postavy, či rada nosíš viac, či menej obtiahnuté veci a podobne. Mne systém vyhodil veľkosti 50 a 52, pričom 52 mala vyššie %, ale ja som sa aj tak rozhodla pre veľkosť 50, bežne nosím 48. Poštovné bolo 4 eur, šaty stáli v zľave nejakých 12 eur, balík mi prišiel po 3 dňoch, čo som bola v šoku.

Marcela Juríčková

Sadnú mi?

Nedočkavo som otvorila balíček, vybrala šaty a s malou dušičkou som si ich obliekla a rovno som odpadla! Sadli dokonale! Materiál super, strih dokonalý, dĺžka pod kolená, ani vo sne som nedúfala, že budú také skvelé. Asi ťa neprekvapí, že som si rovno objednala ďalšie 3 šaty! Jedny z nich sú mi krátke, ale inak sedia všetky dokonale. Ak si budeš túto stránku prezerať, zrejme si tiež všimneš, že mnohé šaty majú dosť veľký výstrih, čo sa ale dá ľahko vyriešiť tielkom pod nimi, takže žiadna tragédia a rozhodne to nie je dôvod si ich nekúpiť.

Mojim pokusom číslo dva bola stránka Dorothy Perkins. Šaty, jasne, ako inak – červené s bielymi bodkami, čierno-biele a jedny, ktoré sa volajú, ako jeden z mojich psov – Molly, tie som musela mať, to uznáš…a teda, zbožňujem ich takmer tak veľmi, ako tú moju živú Molly. Následne som si ešte objednala dvoje nohavice, oboje sadli skvele. Dokopy mám od nich 5 šiat a 2 nohavice a každý jeden kus je skvelý, ani jeden by som nevrátila a viem, že všetky budem nosiť veľmi rada. A mimochodom, ani k jedným šatám si nemusím obliekať nohavice. Objednávam si veľkosť 50.

Dobre padnúca čižma je k nezaplateniu.

A teda, keď už som sa obliekla, tak by sa patrilo aj obuť. Doteraz bola moja voľba číslo jeden Deichmann, výlučne objednávam online, nosím veľkosť 43 a tie v predajniach nemajú. Avšak, isto vieš, že s kvalitou to nie je až také slávne, tie topánky sú fajn.

Myslím si, že najmä, keď naše nohy nosia väčšiu váhu, musíme sa o nohy starať a pohodlne ich obúvať.

Marcelka

A tak som začala zasa googliť, do vyhľadávača som zadala „nadmerná obuv“ a rovno mi to vyhodilo stránku nadmerka.sk. Najprv mi tie topánky prišli hrozne drahé, teda, v porovnaní s mojim príjmom. Našťastie, momentálne mám prácu, vďaka ktorej si ich už môžem dovoliť, takže som si povedala, že tomu dám šancu, aby som zistila, či za tieto topánočky budú moje nohy vďačnejšie.

Červené lodičky – to chceš!

Prvé boli červené lakované lodičky, na prvé obutie trochu tesnejšie, ale po pár obutiach už sedia perfektne. Následne som si objednala bordové členkové čižmy, vo väčšej šírke a poviem ti, už nikdy ich nechcem vyzuť. Už teraz mám vybraté ďalšie kúsky, ale na tie si ešte chvíľku počkám, povedala som si, že si každý mesiac môžem jedny darovať, lebo ak by som sa nekrotila, asi by som potom nedobrovoľne hladovala.

Takže toto je tá moja osobná Amerika, tri stránky, kde si viem kúpiť kúsky, ktoré viem, že budem milovať. Navyše, to, čo na oblečení ušetrím, sa mi zíde na topánočky. Snáď som ti trochu pomohla a ak si objednáš na základe tohto článku, určite mi daj vedieť, ako si bola spokojná.

Tvoja Marcelka

Vnímame, že téma módy je pre plnoštíhle ženy nesmierne dôležitá a preto jej venujeme celú rubriku. Nájdeš tam mnohé tipy i inšpiráciu. Pre viac klikni SEM

VITAJ u nás! Toto je XelleLife – priestor (nielen) pre plnoštíhle ženy, kde môžeš nájsť inšpiráciu a podporu na tvojej ceste za sebavedomím. Si úžasná, bez ohľadu na VEĽKOSŤ tvojho tela. VEĽKOSŤ je v srdci! Tvoja Katarína – zakladateľka XelleLife.

Komentáře