Z uťápnuté holky se stala zdravě sebevědomá žena, která svá kila hrdě nosí

Finalistka č.5 súťaže Miss Baculaté Křivky 2019 je krásna a sebavedomá žena. Jej úprimné odpovede ťa verím povzbudia do podpory vlastného sebavedomia… Nech sa páči, Jana Gicová!

Kdybys měla kouzelný prsten, díky kterému bys byla hned štíhlá. Použila bys ho? 

Dříve možná ano, před pár lety, kdy jsem byla nešťastná ze své váhy… Dnes už ne. Naučila jsem se svá kila hrdě nosit a nestydím se za ně. Jak se říká, je mě aspoň za co chytit a přítel se může tulit k měkkému. :-D 

Co Ti nejvíce pomohlo při budování zdravého sebevědomí?

Nejvíce mi pomohla podpora nejbližšího okolí a rodiny. Obklopuji se lidmi, kteří neřeší jak kdo vypadá, jestli je tenký nebo tlustý, ale hledají na každém to krásné, co má uvnitř. To mi pomohlo utvořit si zdravé sebevědomí. Samozřejmě k tomu jako žena občas využiji malé berličky jako např. se hezky obléct a nalíčit, ale jde to i bez těchto věcí. Jak říká můj přítel, nejkrásnější jsi, když se ráno vedle mě probudíš.😌 No a řekni mi upřímně, komu by tohle nezvedlo sebevědomí?😍

Jak se měnil a vyvíjel tvůj postoj k vlastnímu tělu?

Byly doby, kdy jsem svoje tělo neměla ráda… Celé dospívání jsem byla relativně štíhlá, a tak když jsem začala nabírat (samozřejmě svoji vlastní vinou), mě to trápilo. Zkoušela jsem různé diety i sporty. Něco málo se vždy povedlo shodit, ale u ničeho jsem dlouho nevydržela. Jsem tvor od přírody líný, ale nejsem líná se najíst. :-D Jídlo prostě miluji. Zároveň jsem ale byla nešťastná, kam až jsem to nechala zajít. Když se mi poprvé na váze objevily tři čísla, regulérně jsem se rozbrečela a pustila se do diety znovu… Opět mi to vydrželo jen chvíli. Moje sebevědomí bylo někde hluboko na dně. 

Pak se v mém životě objevila jedna žena, která mi nabídla příležitost pečovat o ženy, dělat je krásnější a zvyšovat jim sebevědomí. Říkala jsem si, jak bych já mohla někomu zvýšit sebevědomí, když ho já sama mám někde v nenávratnu. 

Ale pustila jsem se do toho, zapracovala na sobě, okolí mě v tom podporovalo, a tak se z uťápnuté holky stala zdravě sebevědomá žena, která svá kila hrdě nosí se vztyčenou hlavou. Když záříš ty, září i tvé okolí. Nehledím na lidi, jak reagují. Já se cítím dobře a toto ze mě také vyzařuje. Nesetkala jsem se s tím, že by mi někdo vyloženě nadával, že jsem tlustá, ať hned zhubnu.

Pokud si tohle někdo myslí, je to jen jeho problém, ne můj… Já jsem takhle spokojená. Až nebudu, sama si řeknu, že je čas něco málo shodit. Nedám na názory okolí v tomhle jsem prostě tvrdohlavá a svá, ale spokojená. :-)

Kam se díváš pro inspiraci, jak se moderně a vkusně oblékat?

Hodně sleduji trendy na internetu a v mém okolí, ale většinou se řídím vlastní intuicí. Když si na sebe obléknu něco, co mi sedí, okamžitě mě zaplaví takový nádherný pocit jako, že „Ano, to je ono, jsi kus”. :-D 

Setkala jsi se někdy se šikanou kvůli váze? 

Paradoxně jsem se s šikanou kvůli váze setkala na základní škole, kdy jsem na svou výšku 170cm vážila 60 kg… Spolužáci se mi posmívali, že mám velký zadek a boky. Tenkrát jsem si to hodně brala, ale dnes? Jsem za svůj zadek ráda, je moji součástí a je ještě mnooohem větší než byl na základce.

Jak se říká, kdo chce psa bít…. 

Myslím, že i když bych měla 50 kg, vždy by se našel někdo, kdo by se mi vysmíval, ale to jen svědčí o jejich hlouposti.

Dnes už se na ně nezlobím. V pubertě jsme každý dělali různé koniny. Dnes jsme dospělí rozumní lidé a nemáme zapotřebí si takhle ubližovat. A kdo tohle dělá není duchem vyspělý. 

Kolik lidí na světě ví doopravdy, kolik přesně vážíš?

Nespočítám kolik jich je, ale ten, kdo to ví, nevěří, že takové číslo na váze mám. 

Pokud bys, čistě hypoteticky… psala seznamovací inzerát… Použila bys slovo „baculka“?

Určitě ano. Jak se říká 100 lidí, 100 chutí. Někdo má rád štíhlé ženy, někdo baculky. Za své tělo se nestydím a přítel je rád, že jsem taková jaká jsem. 

Ve kterých situacích svou váhu přece jen ještě řešíš?

Pár let zpět jsem svou váhu řešila, když se mi nedařilo dlouho otěhotnět. Povedlo se mi nakonec úpravou stravy a běháním shodit 20 kg. Těžko ale říct, zda zrovna toto mělo vliv na to, že se mi nakonec povedlo otěhotnět. Osobně si myslím, že v tom hrála velkou roli hlava. Tím jak jsem se soustředila na hubnutí, jsem podvědomě vypustila snahu o miminko a byla více v klidu.

Teď už se nesetkávám se situací, kdy bych svoji váhu řešila. Zdravotně jsem v pořádku. Chodím na jogu, kde se na mě nikdo nedívá skrz prsty, že si jako baculka troufám dělat nějaký sport. A co se týče třeba oblečení, tak pokud na mě v obchodech nemají velikost, jdu jednoduše jinam, kde mou velikost mají. Dnes je spousta obchodů a možnosti pro baculky.

Ďakujeme Janka za rozhovor a držíme palce vo finále!

Komentáře